06.03.2020 16:34


Fotoreportáž: V Brně začal veletrh motocyklů, doplní ho streetfoodový festival

Autor: Olga Brýžová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Čtyři stovky různých značek motorek, čtyřkolek, motorkářského vybavení a k tomu dva nákladní vozy masa s bazénem piva. Na brněnském výstavišti včera odstartoval jedenáctý ročník mezinárodního veletrhu Motosalon 2020 a první ročník největšího streetfoodového festivalu Burger Arena.

motorka Harley Davidson. Foto: Olga Brýžová

Brno  Motosalon obsadil pavilony P a F, pavilon Z a ostatní volné plochy jsou určeny pro doprovodné aktivityMezi ty patří například kaskadérské kousky, různé soutěže nebo vyhlašování motocyklu roku.

kaskadér ze skupiny Crazy Day, foto: Olga Brýžová

Volné prostory mezi pavilony obsadila kaskadérská skupina Crazy day. Její hlavní představitel Jan Holub každý předvedený kousek doplňuje komentářemNo jo chlapče, umění není jen dobře jezdit, ale i dobře padat, komentuje Holub se smíchem výkon jednoho ze svých kolegů.

motorka Harley Davidson. Foto: Olga Brýžová

I tento rok je součástí Motosalonu anketa Motocykl roku 2020, ve které veřejnost rozhodne o nejlepších motorkách. Přihlášených je 33 modelů.

Návštevnící si motorky mohou vyzkoušet. Foto: Olga Brýžová

Většinu vystavovaných modelů si návštěvníci mohou vyzkoušet.

Manželé Nečesaní navštěvují Motosalon každý rok. Foto: Olga Brýžová

Mezi časté návštěvníky veletrhu patří motorkářští nadšenci. Jezdíme na Motosalon každý rok, at' už do Brna nebo do Prahy. Je to taková naše tradice. Díky tomuto koníčku jsme se vlastně poznali,” vysvětlují manželé Nečesaní.

Návštevnící mohou vybírat z širokého sortimentu, Foto: Olga Brýžová

Na veletrhu je možné zakoupit i potřebné vybavení, jako jsou helmy, rukavice nebo brýle. Vystavujeme už přes 20 let, nejvíce se prodávají helmy – čím výraznější, tím populárnější. Pro kombinézy platí to stejné, lidé chtějí být prostě vidět, ” uvádí jeden z vystavovatelů firmy GlobalMoto Josef Čermák.

Hostesky propagující model motorky, Foto: Olga Brýžová

Součástí akce jsou i hostesky, které například sedí na motorkách a fotí se s návštěvníky. Je to fajn brigáda, většinu času pózuji a usmívám se,” říká jedna z hostesek Bára Matulová.

Jeden z mnoha stánku v nové Burger Aréňe, Foto: Olga Brýžová

Novou posilou gurmánských zážitků pro návštěvníky je Burger Arena, kterou lze najít v pavilonu Z. Tu doplňují stánky malých či velkých pivovarů. 

V nabídce je přes padesát druhů burgerů. Foto:Olga Brýžová

Návštěvníci mohou ochutnat nejen různé druhy burgerů, ale i jiné speciality americké kuchyně, jako jsou žebírka nebo corndog

K vidění jsou zde i modely aut. Foto: Olga Brýžová

Vystavovány jsou také modely aut, především starší typy. Motosalon je možné navštěvovat do nedělní sedmnácté hodiny. Vstupné pro veřejnost je 220 korun, při předložení karty ISIC o čtyřicet korun méně. 

Klíčová slova: veletrh, motosalon, motorky, auta, Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.