13.11.2017 21:45


Fotoreportáž: Talkshow Snadné je žít už potřetí pobavila Brněnec. Tentokrát s pomocí slavných dětí slavných rodičů

Autor: Nikola Pavlasová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Už potřetí uvedla Kristýna Pavlasová svoji talkshow Snadné je žít v Lidovém domě v Brněnci. V sobotu 11. listopadu se večer nesl v duchu slavných dětí slavných rodičů. Moderátorka si tentokrát pozvala Báru Hrzánovou a Rozálii Víznerovou. Třetím hostem měl být Jakub Železný, který se ale ze závažných důvodů čtrnáct dní před talkshow omluvil. Ani letos nechyběla lokální složka, někdo z místních občanů v roli hosta.

Pozvání do talkshow přijala i herečka Bára Hrzánová. Foto: Nikola Pavlasová

Brněnec – Svoji talkshow na lokální bázi Snadné je žít představila Kristýna Pavlasová v Lidovém domě v Brněnci již potřetí. Bezmála tříhodinový pořad se v sobotu 11. listopadu věnoval slavným dětem slavných rodičů. Pozvání do talkshow přijaly Rozálie Víznerová a Bára Hrzánová. Plakáty lákaly ještě na třetího hosta, kterým měl být moderátor a novinář Jakub Železný. Ten se ale ze závažných důvodů dva týdny před talkshow omluvil. Ani tentokrát nechyběl lokální host. Již tradičně putovala část z ceny vstupenky na nadaci Pomozte dětem. 

Sál brněneckého Lidového domu se začal plnit až čtvrt hodiny před začátkem talkshow. Foto: Nikola Pavlasová

Sál brněneckého Lidového domu se začal plnit až čtvrt hodiny před začátkem talkshow. U kontroly vstupenek ze chvílemi tvořily nepříjemné fronty. Pokud přišel někdo bez vstupenky, měl smůlu. Nezbyla jediná volná židle. Poslední lístky se vyprodaly už před několika týdny.

Černobílé pozadí symbolizuje panorama Brněnce. Foto: Nikola Pavlasová

Černobílé pozadí připomínalo panorama Brněnce, včetně komínu fabriky Vitka. Na jevišti byla připravené pouze tři křesla. Novinář a moderátor Jakub Železný se z talkshow před dvěma týdny omluvil.

Začalo se včas. Moderátorka diváky uvítala za tónů písně Snadné je žít. Foto: Nikola Pavlasová

Začalo se včas. Moderátorka Kristýna Pavlasová diváky přivítala jen pár minut po odbytí sobotní devatenácté hodiny.

Do Brněnce přijela i dcera herečky Jany Šulcové Rozálie Víznerová. Foto: Nikola Pavlasová

Prvním hostem byla Rozálie Víznerová, dcera herečky Jany Šulcové a Oldřicha Víznera. Víznerová se rozpovídala o svém dětství, rodičích nebo třeba o divadelní agentuře, kterou vede.

Roli lokálního hosta vzala Kristýna Pavlasová tentokrát na sebe. Foto: Nikola Pavlasová

Lokální host je již typickým znakem talkshow Snadné je žít. V předešlých letech vždy někdo z místních doplnil dvojici známých osobností. Tentokrát měli být známí hosté hned tři. Pavlasová ale nechtěla lokální složku opomenout a proto vzala roli lokálního hosta, slavnou dceru (alespoň v Brněnci) známých rodičů, na sebe. Usedla tedy do křesla pro hosty a poté, co si sama se sebou potykala, mohl začít rozhovor. Ten probíhal pomocí předem nahraných otázek, které zvukař pouštěl do reproduktorů a Pavlasová na ně na jevišti odpovídala.

Bára Hrzánová se podělila o to, jaké to je hrát sedmistou reprízu Hrdého Budžese. Foto: Nikola Pavlasová

Dalším hostem byla herečka Bára Hrzánová, dcera Věry a Jiřího Hrzánových. Mluvila o své babičce, o tom, jaké bylo vyrůstat v divadle v Českých Budějovicích, jak moc se odlišovala od svých vrstevníků na základní škole a jaké trable jí to přinášelo. Podělila se také o své zkušenosti z Národního divadla, kde začínala ještě jako studentka. V neposlední řadě popsala, jaké to je hrát posedmisté Helenku Součkovou v představení Hrdý Budžes.

Talkshow byla doplněna hudebními vystoupeními. Foto: Nikola Pavlasová

Talkshow doplnila hudební vystoupení. Zpívala Markéta Jozová-Drábková, na klávesy ji doprovázela Jaroslava Havlíčková. 

O představení hostů se postarala

Aby divákům své hosty přiblížila, předčítala moderátorka krátké shrnutí z "Kikipedie". Jednalo se o základní informace o osobnosti a její činnosti, které si Pavlasová od hostů zjistila, když se s nimi v předcházejících měsících scházela.

Živý trailer na známý český film S tebou mě baví svět. Foto: Nikola Pavlasová

Talkshow se neodehrávala jen v křesílkách. Pavlasová si pro hosty připravila několik scének. Mezi ty nejakčnější patřil třeba živý trailer k známému českému filmu S tebou mě baví svět, ve kterém hrála Jana Šulcová, matka Rozálie Víznerové. Diváci si tak scénu "Tady orel, Kačenka jde celou dobu v bačkůrkách" připomněli přímo na místě.

Asi v půlce talkshow si diváci mohli odskočit pro občerstvení do místní hospůdky. Foto: Nikola Pavlasová

Asi v půlce pořadu si diváci mohli odskočit na toalety nebo pro drobné občerstvení do hospody, která je od sálu oddělena pouze chodbou. Asi dvacetiminutová přestávka posloužila také k menším úpravám jeviště.

Hosté při poslechu autorské písně Báry Hrzánové. Foto: Nikola Pavlasová

Mezi písněmi zazněly i dvě skladby z pera Báry Hrzánové, což autorku zjevně potěšilo. Jednou z nich byla píseň Čokoláda, při které se k hudebnicím připojil Dominik Joza, který je doprovázel na kytaru.

Bára Hrzánová naučila diváky, jak se dělá správná děkovačka. Foto: Nikola Pavlasová

Jeden z nejvtipnějších momentů večera nastal, když Bára Hrzánová učila moderátorku a diváky, jak se dělá správná divadelní děkovačka.

Hosté, moderátorka a hudebnice si vysloužili hlasitý potlesk. Foto: Nikola Pavlasová

Za bezmála tříhodinovou zábavu si moderátorka, její hosté a hudebnice vysloužily hlasitý potlesk a květiny. Moderátorka při děkovačce oznámila datum příští talkshow. Tématem bude pravděpodobně cestování.

Kristýna Pavlasová, Rozálie Víznerová, Bára Hrzánová, Dominik Joza, Markéta Jozová-Drábková a Jaroslava Havlíčková. Foto: Nikola Pavlasová

Hlavní hvězdy večera - moderátorka Kristýna Pavlasová, slavné dcery slavných rodičů Rozálie Víznerová a Bára Hrzánová a hudebníci Dominik Joza, Markéta Jozová-Drábková a Jaroslava Havlíčková.

Klíčová slova: talkshow, zábavný pořad, Bára Hrzánová, Rozálie Víznerová

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.