09.04.2015 19:20


Fotoreportáž: Studenti postavili na náměstí Svobody májku. Začal majálesový měsíc

Autor: Gáfriková Eliška | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Nedaleko brněnského orloje na náměstí Svobody stojí od 9. dubna májka. Společně ji postavili skupinky studentů z tří brněnských univerzit – Vysokého učení technického, Mendelovy univerzity a Masarykovy univerzity. Stavbou májky v Brně začíná majálesový měsíc, který vyvrcholí studentským festivalem.

Brno – Kolem třetí hodiny odpoledne ve čtvrtek 9. dubna zaujala skupinka bujarých studentů kolemjdoucí na náměstí Svobody. Zhruba třicet lidí přineslo do centra Brna májku, kterou studenti následně vyzdobili a postavili.

Kandidáti na krále a miss Majálesu 2015 z brněnských univerzit

Kandidáti na krále a miss brněnského Majálesu 2015, z Masarykovy univerzity, Vysokého učení technického a Mendelovy univerzity.

Studentka Vysokého učení technického sprejuje na kmen májky název své školy

Bez výzdoby nezůstal ani kmen májky - studenti ho popsali názvy svých škol. Každá univerzita měla svou barvu. Studenty Vysokého učení technického přihlížející poznali podle červených triček. Stejnou barvou se podepsali i na májku.

Nápis na májku sprejuje i studentka Mendelovy univerzity

Pozadu se sprejováním nezůstali ani studenti Mendelovy univerzity. Ti si zvolili zelenou barvu. Nakonec pokryly celý kmen zeleno-červené nápisy. Jak se ozývalo z hloučku studentů Mendelky, "zelená a červená trička tady převládají... z Masaryčky nepřišel skoro nikdo."

Studenti Masarykovy univerzity upevnili pod korunu stromu vlajku své školy

Zástupci Masarykovy univerzity kmen nesprejovali. Pod korunu stromu ale připevnili vlajku s logem své školy. Tak se na májce objevila i modrá, barva studentů Masaryčky. Lidí v tričkách a mikinách této barvy se ale ukázalo nejméně. "Mělo nás být kolem patnácti, ale nějak jsme se časově nesladili," konstatoval kandidát Masarykovy univerzity na post krále Majálesu, Marek Sedlák.

Zvedáme!

Mužská část průvodu, který májku přinesl, se kolem půl čtvrté vrhla na její zvedání. To už se hlouček přihlížejících zvětšoval. Policisté, organizátoři i samotní studenti poslali publikum do bezpečné vzdálenosti, aby májka v případě pádu nikoho neporanila.

Udržet májku není žádná legrace

A stojí!

A májka byla postavena! Diváci výkon odměnili potleskem, a zejména studenti, kteří ji vyzdobili, propukli v jásot. Strom měří kolem deseti metrů a bylo potřeba ho ještě upevnit.

Na májku si bylo třeba připít

Postavenou májku studenti pokřtili šampaňským. Tím si pak připili i organizátoři akce spolu s kandidáty na krále a miss Majálesu 2015.

Slavnostní přípitek pod májkou

Kandidáti jednotlivých škol s brněnským primátorem Petrem Vokřálem.

Hudební festival, kterému majálesový měsíc předchází, se bude konat 7. května na brněnském Výstavišti. V následujících dnech a týdnech se uskuteční například mezinárodní devadelní festival, futsalový turnaj či bitva tanečníků a sprejerů.

Klíčová slova: stavba májky, majálesový měsíc, Majáles Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.