15.12.2013 14:54


Fotoreportáž: Sokolský stadion zaplnili nadšenci nezávislé módy

Autor: Martina Řihánková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Třetí adventní víkend se v brněnském Sokolském stadionu nese ve znamení módy. Konají se tam již tradiční trhy nezávislé módy Factory Fashion Market. Kromě neobvyklého oblečení, kabelek a dalších doplňků čeká na návštěvníky i bohatý doprovodný program.

Brno - Tento víkend se v Brně uskutečnil již devátý díl trhů nezávislé módy, šperků a designu s názvem Factory Fashion Market. K vidění byla široká nabídka originálních výrobků, které si mohli zájemci nejen prohlédnout, ale také koupit. Výrobky prodejci vystavovali v sále a dalších místnostech Buranteatru v Sokolském stadionu na Kounicově ulici. 

Jednou z prodejců byla i Alena Vlčková se svým stánkem s čepicemi. | Autor: Martina Řihánková

Jarmark se koná pravidelně, a to už od roku 2010. „Factory Fashion Market pořádáme dvakrát ročně. Na těchto prosincových trzích se představila asi padesátka návrhářů a designérů,“ vysvětlila Kateřina Hanko Pletichová, mluvčí módní značky Lovemusic, která celou akci organizuje.

Mezi nabízeným zbožím byly kabelky, brože, ale i náušnice a další šperky. | Autor: Martina Řihánková

Návštěvníkům jsou na trzích k dispozici stánky prodejců nabízejících nejrůznější zboží. Jednou z nich je i Šárka Jonášová, která prodává kromě vlastních skleněných šperků také bytové doplňky. „Mám tady například i takové skleněné tulipány, které se mohou zapíchnout do květináče,“ popsala své výtvory Jonášová.

Trhy nezávislé módy představovaly mimo jiné přehlídku originálních kabelek. | Autor: Martina Řihánková

Pestrou škálu originálních výrobků představovaly stánky s oblečením či kabelkami, ale i dalšími ozdobami a dekoracemi jako jsou náušnice, čelenky, brože, čepice, magnety nebo peněženky.

DJ, ale i vystoupení kapely Cheese500 zpříjemňovalo návštěvníkům nakupování na trzích. | Autor: Martina Řihánková

Pro zájemce o netradiční oblečení a další doplňky je každý rok připravený i bohatý doprovodný program, který zahrnuje módní přehlídky či hudební vystoupení. „Na letošním marketu módní přehlídky nebyly. Návštěvníci se ale mohli zabavit například vystoupením street electro kapely Cheese500, kde se jako klávesista představil Michal Šupák z kapely Charlie Straight,“ popsala zábavu na trzích Hanko Pletichová. Nakupování návštěvníkům zpříjemňoval i DJ, promítání noir filmů a klipových střihů nebo taneční vystoupení.

O Factory Fashion Market je velký zájem. | Autor: Martina Řihánková

Podle Hanko Pletichové navštěvuje Factory Fashion Market pravidelně asi dva a půl tisíce zájemců o nezávislou módu. „Trhy jsem letos navštívila poprvé, ale moc se mi líbily. Dokonce jsem tam pořídila i několik vánočních dárků, které bych asi jinde nesehnala,“ řekla návštěvnice Jana Tesaříková.

Mezi originální výrobky patřily i placky nebo drobné taštičky. | Autor: Martina Řihánková

Někteří lidé zavítali na trhy čistě ze zájmu. „Přišla jsem se spíš jen podívat. V obchodech dnes člověk vidí desítky stejných triček, tady je to co kus, to originál,“ objasňila návštěvnice Jitka Klementová.

Třetí adventní víkend módní nadšenci strávili v brněnském Sokolském stadionu. | Autor: Martina Řihánkováv

Trhy nezávislé módy budou k dispozici pro návštěvníky až do dnešní páté hodiny odpolední, kdy se brány Sokolského stadionu pro zájemce o oblečení, šperky a doplňky uzavřou.

Klíčová slova: Factory Fashion Market, trhy, móda

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.