03.11.2016 17:43


Fotoreportáž: Robot, co složí Rubikovu kostku, či závodní formule vyvinutá studenty. Vysoké školy lákají nové studenty na veletrhu Gaudeamus.

Autor: Klára Procházková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Brněnský veletrh pomaturitního vzdělávání s názvem Gaudeamus opět hostí tisíce studentů, kteří si zde mohou z více než 240 českých i zahraničních univerzit vybrat na jakou školu se po maturitě vydají. Veletrh začal 1. listopadu a potrvá čtyři dny.

Brno - Veletrh pomaturitního vzdělávání Gaudeamus je v Brně již tradiční událostí. Letos se koná již po třiadvacáté. Studenti si mohou vybrat až ze 4500 oborů, které prezentují univerzity a vzdělávací instituce z dvaceti zemí světa. Letošní ročník trhá rekordy nejen vysokým počtem vystavovatelů, ale i návštěvnickou účastí. Do počátku veletrhu se na něj přes internet registrovalo přes 18.500 studentů, což je přiližně o 6000 účastníků více než loňi.

Autor: Klára Procházková

Mnoho návštěvníků přichází také bez předchozí internetové registrace a vstupenku si kupují až na místě. Pořadatelé veletrhu také zaznamenali nárůst návštěvníků z řad pedagogických pracovníků, pro které letos nachystali speciální program v pedagogickém centru.

Autor: Klára Procházková

Od brzkých ranních hodin od Hlavního nádraží k brněnskému výstavišti přijíždějí stovky studentů. Někteří s pedagogickým doprovodem, někteří bez něj.

Autor: Klára Procházková
Uprostřed pavilonu G2 se nachází velký přednáškový prostor, kde se po celou dobu veletrhu střídají prezentace jednotlivých škol.

 

Autor: Klára Procházková

Školy volí různé strategie, jak přilákat ke svému stánku návštěvníky. Některé se věnují studentům individuálně, jiné mají připravený interaktivní program. 

Autor: Klára Procházková

Pavilon G1 je vyhrazen největším českým veřejným školám. Mendelova univerzita láká na živá zvířata či možnost vyzkoušet si, jak se dojí kráva na speciálním trenažeru. České vysoké učení technické zase představuje roboty, jež dokážou složit rubikovu kostku.

Autor: Klára ProcházkováVysoké učení technické v Brně s sebou na veletrh zase přivezlo vlastní závodní formuli, kterou vyvinuli jejich studenti.

Autor: Klára Procházková

Univerzita Karlova má vytvořený vlastní přednáškový minisál, kde každou hodinu probíhá jiný interaktivní program, jenž má studentům přiblížit jednotlivé obory. Jedním z nich byla například prezentace studentů Lékařské fakulty v Hradci Králové, která měla název Nemocnice pro medvídky a přibližovala návštěvníkům techniky, jak děti zbavit strachu z lékařů.

Autor: Klára Procházková

"Za univerzitu Karlovu je nás tu kolem čtyřiceti. Skoro jsme studenti a jen několik málo členů z našeho týmu je z řad zaměstnanců školy. Já sám dělám doktorát v oboru vývoj umělé inteligence," říka Michal z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy.

Autor: Klára Procházková

"Každý den registrujeme u nás na stánku zhruba 300 návštěvníků. Chodí se ptát především na letecké obory, které se na naší škole vyučují, typicky třeba obor Pilot dopravního letadla, či Letecký dispečer. Za naši školu jsme tu na stánku jen samí studenti, pouze náš "nadřízený" je učitel," říkají Tadeáš a Martina z Vysoké školy obchodní.

Autor: Klára Procházková"Už asi víme, jaký obor chceme studovat, ale jely jsme sem z toho důvodu, že zatím moc nevíme v jakém městě a na jaké škole. Tak snad nám to veletrh pomůže ujasnit," říkají studentky střední školy z Kyjova.



Klíčová slova: veletrh, Gaudeamus, Brno, Vysoká škola, pomaturitní studium

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.