06.10.2018 14:26


Fotoreportáž: Nejužší hotel v Evropě se po osmi letech na pár dní otevřel, oživil ho design

Autor: Veronika Kusalíková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Čtyřdenní festival Brno Design Days, který již třetím rokem představuje svět designu, probudil po dlouhém spánku funkcionalistický hotel Avion. Na čtyři dny tak mají návštěvníci jedinečnou příležitost do dlouho skrývaných prostor nahlédnout. 

Brno - Sto let starý hotel Avion, který navrhl známý český architekt Bohuslav Fuchs, má pouze osm metrů na šířku. Jedná se proto o jeden z nejužších hotelů v Evropě. Během dlouhých rekonstrukcí byla budova nepřístupná, to se však na pár dní změnilo. Od čtvrtého do sedmého října mají zájemci možnost se zúčastnit festivalu Brno Design Days a prohlédnout si tak interiér budovy. Hotel se po tu dobu stane dějištěm různých přednášek, workshopů či módních přehlídek. 

Během festivalu se návštěvníci mohou podívat do přízemí a prvního a druhého patra hotelu. V každém poschodí se nachází různé designové prvky, které jinak zatím prázdný hotel oživují. Minimimalistický nábytek a spousta zeleně jsou charakteristické pro celý interiér. 

Téma letošního ročníku je Disclosure, což má podle organizátorů evokovat odhalování tajemství. Pomocí nejenom přednáškových a workshopových bloků designéři odhalí tajemství kreativních procesů. 

Spojením lifestylového magazínu Soffa a brněnské Industra Coffee vznikl prostor pro setkání se u kávy, občerstvení a posezení přímo uprostřed probíhajícího festivalu. 

V druhém patře se nabízí k zhlédnutí neotřelé designové kousky nábytku, kromě toho jsou k vidění i módní outfity. 

Výrobky a produkty, které jsou rozmístěny po celé budově, se dají taktéž zakoupit. Ať už se jedná o rostlinu, designový šperk nebo zarámované plakáty podél zdí. 

Fakt, že je budova otevřena pouze limitovaně, potvrzuje ještě zafóliované zábradlí, trčící kabely ze stěn a oprýskané zdi. Spolu s moderními designovými kousky tak návštěvník čelí kontrastní podívané. 

Pro velký zájem se vstupenky na festival vyprodaly již před samotným zahájením. Zájemci si stále mohou zakoupit jednorázový vstup za devadesát korun, který jim sice neumožní zúčastnit se programu, ale vstoupí díky němu do prostor, které budou za pár dní opět uzavřeny 

Klíčová slova: brno, design, festival, architektura, hotel avion

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.