04.03.2019 19:28


Fotoreportáž: Návštěvníci si tu mohou pohladit leguána nebo koupit štíra

Autor: Artem Kravchuk | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

Exotická zvířata, rostliny i rybičky nabízeli chovatelé k prodeji v neděli 3. března na brněnském výstavišti. Na pultech se objevila i terária a akvária, lahůdky pro zvířata a živé krmivo. Mnozí z návštěvníků nepřišli nakupovat, ale podívat se na všechna ta neobvyklá zvířata. 

Lidé se zajímají o pavouky.

Brno – V kongresovém centru na brněnském výstavišti se 3. března konala chovatelská burza Aquatera. "Scházejí se tam všichni chovatelé, kteří mají přebytky akvarijních ryb, terarijních zvířat či krmiv. Všechno to prodávají návštěvníkům," řekl organizátor události David Kopeček. Na burze se dají sehnat americké želvy, chlupatí pavouci, jedovatí štíři a jiní představitelé fauny z nejvzdálenějších koutků světa. Burza se koná pětkrát za rok a pokaždé se na ní prodá tisíce kusů živého i neživého zboží.

V prostoru budovy je značný hluk. Probojovat se přes hustý dav k dalšímu teráriu občas zabere několik minut. Ale nakonec se za něčími rameny objeví průhledný kontejner s obrovským hadem nebo naopak tyrkysová rybička v maličkém akváriu. A rozčílení se promění v nadšení a estetické uspokojení.

Klapavky floridské jsou původem ze Severní Ameriky.

V jednom z terárií se nacházejí klapavky floridské. Jsou to jedny z nejmenších želv, které se dají pořídit. Své jméno dostaly klapavky proto, že přední a zadní část krunýře umějí zaklapnout.  

Na burze je neuvěřitelné množství různých druhů akvarijních rybiček.

Rybičky z Aquatery nikdy nebyly v oceánu. Jsou chované přímo v Evropě. 

Za tři hodiny krajaty královské vůbec nezměnily svou polohu.

Podobný osud mají i hadi. Tyto krajty královské se narodily v Německu.

Chycením užovky na přírodě je možné porušit zákon. Je bezpečněji ji koupit na burze.

Užovky na Aquateře jsou většinou z Afriky a Ameriky. Někdy si je lidé pletou se zmijemi. Zmije jsou ale jedovaté a nedají se chovat bez speciálního povolení v podobě dokladů, které jsou spolu se zmijí předány novým majitelům. 

Tohle je největší pavouk na burze.

Pavouk není mazlíček jako takový. Braní do rukou ho stresuje a představuje pro něj určité nebezpečí. Lidé si pavouky kupují proto, aby je pozorovali a zkoumali jejich život. 

Aby něco vysvětlit návštěvníkům, občas je třeba vytáhnout štíra z kontejneru.

Na druhé straně brát do rukou některé štíry je docela rutinní záležitost - nejsou jedovatí.

Vedle pultu se štíry je pořád hodně lidí.

Tito štíři jsou zajímaví tím, že jsou jedni z největších na světě. Jejich chov vyžaduje náročné podmínky. Chutnají jim cvrčci, švábi a jakýkoliv jiný hmyz. 

Na burze se vyskytují rybičky všech barev.

Každý prodejce může zároveň poradit návštěvníkům, jak se správně zacházet se zvířetem, které prodává. Poví jim i pár důležitých výstrah. 

Většina lahůtek je pro psy.

Na Aquateře se prodávají i mlsy pro psy a kočky. Najdou se i tyčinky pro papoušky a hlodavce. Každému zvířeti chutnají jiné lahůdky. Jsou stejně vybíraví jako lidé. Zaleží i na jejich povaze. Jsou psi, kteří sní všechno a pak jsou rozmazlení psi, kterým je těžké se s pochutinami zavděčit. 

Lidé se zajímají o pavouky.

Burza je otevřená pouze tři hodiny. Chtějí-li návštěvníci nakupovat, musí spěchat, aby vše stihli. 

Klíčová slova: chovatelská burza, zvířata, rybičky

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.