28.10.2017 21:33


Fotoreportáž: Mezinárodní taneční soutěž pro páry znovu ožila v kulturním centru Aldis

Autor: Kristýna Klazarová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Mezinárodní taneční soutěž pro páry, Hradec Králové Open, znovu rozproudili soutěžící na parketě kulturního centra Aldis v Hradci Králové. Na soutěž se sjeli tanečníci rozličného věku i národnosti. Událost potrvá až do nedělního večera.


Autor: Kristýna Klazarová

Hradec Králové - Na mezinárodní soutěž Hradec Králové Open air se letos sjeli tanečníci již po devětadvacáté. V brzkém sobotním ránu roztancovali soutěžící všech věkových kategorií parket kulturního centra Aldis. Pořadatelé letos vyhlásili patnáct soutěžních kategorií. Devět z nich vypsali na sobotu, dalších osm připadlo na následující den.

Soutěž otevřeli ti nejmladší v kategorii Děti. Foto: Kristýna Klazarová

Soutěž začala v devět hodin ráno. Soutěžící v kategorii dětí se vyhrnuli na parket se zářivými úsměvy. Navzdory brzkému vstávání zahájili Hradec Králové Open s nadšením a energií. Snad za to mohly i čokoládové fontány, které na ně čekaly ve stánku na chodbě. Čokoládu z nich jim rodiče mohli za odměnu koupit.

Čokoládové fontány potěšily zejmény mladší účastníky. Foto: Kristýna Klazarová

Čokoládová fontána potěšila zejména ty nejmladší, soutěžící v kategoriích Děti a Junior. I starší tanečníci si však pro jednou odpustili udržování štíhlé linie a kalorie, které na parketu spálili, doplnili sladkým pamlskem.

Nové boty a šaty prodávané na chodbě mohly být pro některé případnou záchranou. Foto: Kristýna Klazarová

Ti, kteří neholdují sladkému, se místo čokolády mohli odměnit novým kouskem do svého šatníku. Kostýmy, šaty, dokonce i boty nabízeli prodejci ve stánku na chodbě. Pro některé mohl být nákup náhradních bot záchranou na poslední chvíli.

Nejen na parketu, ale i v porotě byla mezinárodní účast. Foto: Kristýna Klazarová

Soutěž letos zahrnuje sedmnáct kategorií rozlišených dle typu tance a věku. Ať už ale soutěžící tančili standard nebo latinu, na pódiu na ty nejlepší čekaly poháry a medaile.

Mladší účastníci dostali místo lahve sektu poukázky. Foto: Kristýna Klazarová

Porotci pro výherce schraňovali květiny a drobné dárky. Starší si mohli odnést napříkald lahev sektu, mladší různé poukázky. Zasloužený diplom ale dostal každý.

Taneční páry se občas zrazily nebo upadly. Foto: Kristýna Klazarová

Tanečníci všech kategorií na sebe mohli být hrdí, třebaže se někteří nevyhnuli srážce či pádu. I navzdory těmto nehodám bylo možné zvítězit. Kategorii WDSF Open U 21 standard vyhrál taneční pár, který právě takový pád v soutěži zažil.

Soutěž měla opravdu mezinárodní účast, kategorie vycházejících hvěz latinskoamerických tanců neměla ani českého účastníka. Foto: Kristýna Klazarová

Hradec Králové Open nemá přízvysko „mezinárodní“ bezdůvodně. Kategorie vycházejících hvězd latinskoamerických tanců neměla žádného českého účastníka. Účastnily se jí tři páry. Vítězná místa si mezi sebou pouze rozdělily.

Nádherné kostýmy vlály, kam se člověk podíval. Foto: Kristýna Klazarová

Také návštěvníci z Polska si již dnes vytancovali několik pohárů. Mezinárodní účast se ale netýkala pouze tanečníků. V odborné porotě zasledli vedle Čechů a Slováků odborníci ze Srbska nebo Litvy. Mezi porotci samozřejmě nechyběl ani pořadatel soutěže Jaroslav Krtička.

Soutěže se účastnili tanečníci různého věku, od nejmenších po seniory. Foto: Kristýna Klazarová

Ačkoli je Hradec Králové Open soutěž a mnozí se na parketu intentivně soustředili, na tváři tanečníků se často zračilo i čiré potěšení z pohybu. Ať už mezi juniory nebo seniory, tanečníci zaplnili sál nefalšovaným veselím. Působili tak chvílemi kontrastně k trenérům a rodičům, kteří pokřikovali věty jako: „Dělej, Samanto!"

Na chodbě se také tančilo. Foto: Kristýna Klazarová

Tančily i mnohé páry, které zrovna nesoutěžily. Rychlá rozcvička, poslední vyladění tanečních pohybů a sehranosti páru před soutěží a pak už uháněly na parket.

Ženy se nezapomínaly ladně zaklonit, a to zejména poblíž četných fotoaparátů. Foto: Kristýna Klazarová

Tango vystřídalo slowfox, valčík vyměnili tanečníci za quickstep. Na parketu se střídaly skupiny, tance i kategorie. Všude se v rychlých i elegantních otočkách míhaly černé šosy tanečníků se zdobenými róbami tanečnic. Ženy se nezapomínaly ladně zaklonit, a to zejména v přítomnosti fotoaparátů.

Tanečníci se tento víkend sjeli do Hradce Králové na taneční soutěž Hradec Králové Open 2017. Foto: Kristýna Klazarová

Klíčová slova: Tanec, Hradec Králové Open, Soutěž, Klasické tance, Latinskoamerické tance

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.