10.10.2017 22:20


FOTOREPORTÁŽ: Mezinárodní komixový festival KOMA přináší bitvu malířů

Autor: Jakub Sekanina | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Brno hostilo tento víkend již potřetí mezinárodní komixový festival KOMA. Komplex Malá Amerika se od čtvrtka do neděle proměnil na glaerii, když se stal domovem pro desítky komixových děl, místem několika vernisáží i koncertní halou ve které pro návštěvníky každá den festivalu hrála živá hudba.

Brno - Komixový festival KOMA zavítal do Brna- A to již potřetí. Ti, kdo se zajímají i o jiné komixy než Supermana, Kapitána Ameriku a ostatní mainstreamové hrdiny, nebo ti kdo takové komixy dokonce sami tvoří, se mohli setkat mezi pátým a osmým říjnem v areálu Malá Amerika. Návštěvníci se mohli podívat na výtvory předních komixových autorů nejen z Čech a poslechnout si k tomu živou hudbu nebo pár slov přímo od autorů.Středem podlouhlého skladu, ve kterém se celá akce odehrávala vedla linie podlouhlých stolů pokrytá komiksovými sériemi. Zde si mohli zájemci prohlédnout výtvory předních komixových autorů. Zde také probíhaly jednotlivé vernisáže

Středem podlouhlého skladu, ve kterém se celá akce odehrávala vedla linie podlouhlých stolů pokrytá komiksovými sériemi. Zde si mohli zájemci prohlédnout výtvory předních komixových autorů. Zde také molhi návštěvníci vidět jednotlivé vernisáže.


Zatímco na stolech si návštěvníci mohli prohlédnout delší komixové série, nebo jednotlivé komixové obrazy, zdi Malé Ameriky byly pokryty kratšími komixy, a to nejen z pera česky a anglicky píšících autorů. K vidění bylo i několik komixů v němčině nebo španělštině.

Zatímco na stolech si návštěvníci mohli prohlédnout delší komixové série, nebo jednotlivé komixové obrazy, zdi Malé Ameriky byly pokryty kratšími komixy, a to nejen z pera česky a anglicky píšících autorů. K vidění bylo i několik komixů v němčině nebo španělštině

V areálu nechybělo ani občerstvení. Hned při vstupu si mohli návštěvníci všimnout, že před nimi stojí z hrubě obroušených prken postavený bar. Krom piva, limonád či moštu si zde mohli zájemci dát palačinky na několik způsobů, slané i sladké.

V areálu nechybělo ani občerstvení. Hned při vstupu si mohli návštěvníci všimnout, že před nimi stojí z hrubě obroušených prken postavený bar. Krom piva, limonád či moštu si zde mohli zájemci dát palačinky na několik způsobů, slané i sladké.

Konec světa, atomová válka a apokalypsa byly často viděné komixové náměty po celém festivalu. Jednou z poněkud kontroverznějších výstav byl soubor pojmenován „Postapokalyptické značky“. Autor navrhl několik značek, které by mohly existovat v zvráceném světě budoucnosti, kdy zavládlo zlo a chaos. Jednou z nich byl Disneyland třetí říše a atrakce “ Der Hitler Hund „.

Konec světa, atomová válka a apokalypsa byly často viděné komixové náměty po celém festivalu. Jednou z poněkud kontroverznějších výstav byl soubor pojmenován „Postapokalyptické značky“. Autor navrhl několik značek, které by mohly existovat v zvráceném světě budoucnosti, kdy zavládlo zlo a chaos. Jednou z nich byl Disneyland třetí říše a atrakce “ Der Hitler Hund „.

Stěnu v rohu postavených záchodů tvořila tabule, na kterou bylo možno kreslit křídou. Již první den byla pokreslena křídami, žádné křídy však u tabule nebyly, takže možná šlo jen o tematickou ozdobu.

Stěnu v rohu postavených záchodů tvořila tabule, na kterou bylo možno kreslit křídou. Již první den byla pokreslena křídami, žádné křídy však u tabule nebyly, takže možná šlo jen o tematickou ozdobu.

Jedním z pozvaných světových autorů komixu, byl Matt Boyce z Velké Británie. Komix který s sebou přivezl vyprávěl o tom, jak lze nahradit zvuk pro hluché a jakými různými způsoby ho lze vnímat. Matt Boyce pak vedl také komixový workshop.

Jedním z pozvaných světových autorů komixu, byl Matt Boyce z Velké Británie. Komix který s sebou přivezl vyprávěl o tom, jak lze nahradit zvuk pro hluché a jakými různými způsoby ho lze vnímat. Matt Boyce pak vedl také komixový workshop.

Hlavní událostí páteční části festivalu byla soutěž v malbě. Umělci zastupující Brno (Hearts of Creation) a Prahu (DRAWetc) předváděli improvizovanou malbu a na přihlížejících bylo pak zvolit vítěze. Celá bitva malířů trvala dvě hodiny.

Hlavní událostí páteční části festivalu byla soutěž v malbě. Umělci zastupující Brno (Hearts of Creation) a Prahu (DRAWetc) předváděli improvizovanou malbu a na přihlížejících bylo pak zvolit vítěze. Celá bitva malířů trvala dvě hodiny.

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.