08.05.2016 19:56


Fotoreportáž: Luhačovice zahájily lázeňskou sezónu v secesním duchu

Autor: Anna Mikulová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Symbolické otevírání a posvěcení pramenů zahájilo v Luhačovicích hlavní lázeňskou sezónu. Stovky návštěvníků přilákala sobotní přehlídka historických vozů a motocyklů, kterou na kolonádě doplnili herci v dobových kostýmech. Atmosféru první poloviny dvacátého století si mohli vyzkoušet i sami návštěvníci v půjčovně kostýmů. Program obohatily i divadelní představení pro děti a koncerty.

Luhačovice – Hlavní lázeňskou sezónu zahájila v Luhačovicích slavnostní nedělní mše spolu s otevíráním a posvěcením léčivých pramenů. Kulturní program přilákal do města druhý květnový víkend stovky návštěvníků. Kolonáda se už v sobotu 7. května zaplnila nejen lázeňskými hosty, ale i divadelníky v secesních kostýmech. Atmosféru počátku minulového století doplnila přehlídka historických automobilů, motocyklů a kol. Program pokračoval až do večerních hodin, kdy divadelní představení nahradily koncerty. 

 

V ulici Dr. Veselého byl v sobotu po celý den jarmark s jídlem i kulinářskými výrobky. Foto: Anna Mikulová.

V ulici Dr. Veselého byl v sobotu po celý den jarmark s jídlem i kulinářskými výrobky. Kromě tradičních lázeňských oplatků prodejci nabízeli domácí marmelády, keramické výrobky a nechybělo velké množství stánků s občerstvením.

Dobovou atmosféru první poloviny minulého století doplňoval i kočár, který mohli lidé mimořádně využít pro pohyb na kolonádě. Foto: Anna Mikulová

Dobovou atmosféru první poloviny minulého století doplňoval i kočár, který mohli lidé mimořádně využít pro pohyb na kolonádě. 

Lázeňskou kolonádu obsadily desítky historických automobilů. Foto: Anna Mikulová.

Lázeňskou kolonádu od sobotního odpoledne obsadily desítky historických automobilů. Konvoj projel Luhačovicemi od hasičské zbrojnice až k Lázeňskému náměstí.

Po promenádě si návštěvníci mohli vystavené vozy a motocykly prohlédnout z blízka. Foto: Anna Mikulová

Návštěvníci si později mohli vystavené automobily a motocykly prohlédnout z blízka. Historické vozy obsadily celé okolí Jurkovičova domu. 

Na Lázeňském náměstí připravili herci na chůdách představení přímo mezi diváky u fontány. Foto: Anna Mikulová.

Na Lázeňském náměstí připravili herci na chůdách pouliční představení přímo mezi diváky u fontány. Nechybělo ani loutkové divadlo japonského umělce Nori Sawy a hry pro děti.

Před Jurkovičům dům přijeli i cyklisté v dobových kostýmech. Foto: Anna Mikulová

Před Jurkovičům dům přijela i skupina cyklistů v dobových kostýmech.

Návštěvníci si secesní atmosféru mohli vyzkoušet i sami. Půjčovna nabízela velký výběr kostýmů a možnost vyfotit se v dobovém duchu. Foto: Anna Mikulová

Návštěvníci si secesní atmosféru mohli vyzkoušet i sami. Půjčovna nabízela velký výběr kostýmů a možnost vyfotit se v dobovém duchu. 

Klíčová slova: otevírání pramenů, Luhačovice, lázně, fotoreportáž

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.