05.04.2018 15:31


Fotoreportáž: Klauni oslavili svůj den na Jakubském náměstí

Autor: Eliška Hypšmanová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Klauni z Divadla Bolka Polívky včera rozdováděli Jakubské náměstí. Na náměstí, kde divadlo sídlí, se konalo klaunské improvizační představení. Akci zahájil Bolek Polívka příjezdem na psím spřežení. Den klaunů, který se letos konal po čtvrté, přilákal stovky diváků.

Brno – Na Jakubském náměstí se po celé odpoledne pohybovali klauni, bavili hosty a hráli si s dětmi. K tanci i poslechu hrála kapela. „Den klaunů, za který Divadlo Bolka Polívky vyhlásilo symbolicky první duben, tedy apríl, se letos slaví počtvrté,“ uvedl Michal Adamík, jeden z organizátorů akce. Letošní oslavy se přesunuly z aprílu na 4. dubna kvůli velikonočním svátkům.

Bolek Polívka přijel zahájit akci na psím spřežení.

V předchozích letech přiletěl Polívka vrtulníkem, přijel v limuzíně a vloni přijel na koni. „Bál jsem se jet na psovi, tak jsem přijel se psy. A psi v dopravě, to nebyla sranda, navíc šlo kolem několik fenek,“ řekl s humorem Bolek Polívka.

Klauni po celé dopoledne dováděli s dětmi.

Improvizační představení začalo prohlídkou klaunů z Divadla Bolka Polívky.

Celé odpoledne bavili hosty klauni. Lidé si mohli vyzkoušet chůzi na chůdách, zatancovat si s klauny a nechat si pomalovat obličej. Děti dostávaly klaunské nosy, razítka pro štěstí na tvář a motýlky z krepového papíru.

Na Dni kalunů hrála živě kapela.

O hudbu se postarala skupina Rolling Stones Revival Band Brno, která zahrála hity známé kapely.

Strom na Jakubském náměstí ozdobili organizátoři balónky s klaunskými obličeji.

Akce přilákala stovky lidí. „Den klaunů mě mile překvapil, předtím jsem o něm nikdy neslyšela. Jsem ráda, že se pořádá, tato akce je zpestřením jara,“ uvedla jedna z návštěvnic Martina Moresová.

Program se přesunul do prostorů divadla, kde hosté navštívili vernisáž malíře Petra Válka. Den klaunů uzavřel v 19 hodin Re-kabaret, zábavné divadelní představení na jevišti Divadla Bolka Polívky. Divadlo založil Polívka v roce 1993. Na jevišti uvádí divadlo autorské hry Bolka Polívky. Diváci ale mohou shlédnout i představení hostujících divadel, například Dejvického Divadla, Divadla Járy Cimrmana nebo Divadla Kalich.

Klíčová slova: Divadlo Bolka Polívky, Den klaunů, Klauni

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.