09.03.2020 20:53


Fotoreportáž: Food Market v Ostravě nabídl netradiční pokrmy i českou klasiku

Autor: Kateřina Milotová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Láska k jídlu a chuť naučit se něco nového přilákaly na Food Market do Ostravy přes dva tisíce lidí. Na festivalu jídla se o víkendu představili šéfkuchaři z celého Moravskoslezského kraje. Prostory Compress Hall v Dolní oblasti Vítkovic zaplnily stánky lokálních prodejců.

Kuchař připravuje českou specialitu - bůček na medu.

Ostrava - Mexické tacos, americké burgery, španělská paella ale i tradiční český bůček s chlebem. Na festivalu jídla mohli návštěvníci o uplynulém víkendu navštívit devatenáct různých restaurací, street foodových bister a prodejců na jednom místě.

Návštěvník festivalu si prohlíží masové speciality

Od sobotního dopoledne do nedělního večera stánkaři nabízeli návštěvníkům své produkty. Na své si přišli milovníci kvalitního masa i vegetariáni. 

Kuchař na grilu připravuje šneky a španělskou paellu

Pokrmy, které si běžně v restauraci nedáte. Kuchaři připravili netradiční šneky na grilu, španělskou paellu s mořskými plody nebo indické speciality.

Někteří prodávající obsluhovali přímo z auta

Před halou parkovalo několik street foodových bister. Prodejci obsluhovali zájemce o rychlé občerstvení přímo z auta.

Návštěvníci festivalu si jídlo mohli vychutnat u jídelních stolů venku

Posadit se a v klidu si vychutnat své jídlo mohli návštěvníci venku u krytých jídelních stolů. Organizátoři přizpůsobili areál festivalu i pro lidi na invalidním vozíčku. Do haly se dostali po bezbariérové rampě.

Výběrovou kávu si mohli zájemci odnést i domů

Vedle široké nabídky jídel měli návštěvníci možnost ochutnat domácí džusy, sirupy nebo výběrovou kávu. Vyzkoušet mohli třeba nápoj ostravské latté, který baristé připravovali ze speciálního černého uhlí.

Organizátoři dovolili vstup papouškům

Zvířata měla na Food Market vstup zakázaný. Výjimku udělili organizátoři papouškovi, který však musel být po celou dobu návštěvy festivalu přivázaný na rameni majitele.

Festival jídla Food Market se uskutečnil v Dolní oblasti Vítkovic

Industriální prostředí haly v Dolních Vítkovicích podtrhlo neformální atmosféru festivalu. Třetí ročník Food Marketu organizovala gastronomická společnost Food Atelier, která v Compress Hall pořádá také školu vaření.  

Klíčová slova: Ostrava, festival jídla, Food Market, fotoreportáž, Moravskoslezský kraj, Dolní oblast Vítkovice

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.