27.03.2014 13:03


Fotoreportáž: Fléda ve středu opět praskala ve švech

Autor: Tereza Konířová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

Slovenská noc, akce pro všechny, kteří chtěli zažít zábavu ve stylu východních bratrů, se konala ve středu večer hned ve dvou brněnských klubech zároveň. Nápad uspořádat v pořadí už třetí Slovenskou noc na dvou místech pořadatelům moc nevyšel. Fléda byla, stejně jako minulý rok, přecpaná a nově přidaný Favál poloprázdný.

Brno-Brněnské kluby Fléda a Favál se ve středu večer proměnily na slovenské, alespoň zčásti. U vstupu přivítaly návštěvníky hostesky chlebem a solí a na prvních sto čekal panák tradiční slovenské borovičky.

Někteří museli panáka borovičky hned zajíst chlebem. Foto: Tereza KonířováNěkteří si borovičkou připíjeli s chutí. Foto: Tereza Konířová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Někteří museli borovičku hned zajíst. "To chutná jako dezinfekce, ve které jsou vymáchané nějaké větve," vyjádřila se na adresu borovičky jedna z návštěvnic. 

Návštěvníci akce si mohli nechat od hostesek

U vstupu do Flédy si bylo možné nechat nakrátko vytetovat slovenskou vlajku. Nejčasteji na krk nebo na ruku, ale našlo se i pár jedinců, kteří si tento slovenský symbol nechali umístit třeba na čelo.

 

 

 

 

 

 

Porce bryndzových halušek se prodávala v obou klubech za pětadvacet korun. Foto: Tereza Konířová

 

Pokud někomu chléb a sůl u vstupu nestačil, mohl si nabídnout i slovenský národní pokrm - halušky s brynzou. Miniporce halušek stála dvacet pět korun. Vešla se opravdu jen do dlaně.

Někteří odvážlivci přišli ve slovenských národních krojích. Foto: Tereza Konířová

 

 

 

 

 

 

Nadšenci v tradičních krojích ušetřili na vstupném, měli ho totiž zadarmo.

Známý DJ Johnny de City vládnul mixážnímu pultu na Flédě. Foto: Tereza Konířová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Návštěvníci si zdarma mohli nabídnout špunty do uší. Foto: Tereza KonířováNa začátku akce známý brněnský DJ Johnny de City pouštěl návštěvníkům k poslechu slovenské lidové písně. Kdo nechtěl tančit, ale ani lidovou hudbu poslouchat, mohl si dát špunty do uší. Byly k dispozici zdarma.
Okolo desáté hodiny však přišly na řadu známější skladby například od skupin Elan nebo Team.

 

 

 

 Po desáté hodině večerní se parket na Flédě začal rychle zaplňovat. Foto: Tereza Konířová

Mezi kluby Favál a Fléda jezdila každou hodinu kyvadlová doprava. Foto: Tereza Konířová

Už po desáté hodině večerní bylo na parketu klubu Fléda na Hrnčířské ulici opravdu plno. Ve čtvrt na dvanáct jel první spoj kyvadlové dopravy, která jezdila mezi Flédou a Faválem. Ten, kdo si chtěl na cestu mezi kluby vyzvednout bundu z šatny, měl nejspíš smůlu – před šatnou se vytvořila půlhodinová fronta. Mnoho návštěvníků možnosti kyvadlové dopravy nevyužilo, autobus jel poloprázný.

 

 

Parket v klubu Favál byl o poznání prázdnější. Foto: Tereza Konířová

 

 

 

Brněnský klub Favál u Výstaviště je sice rozlohou menší než Fléda, ale i přesto nešlo přehlédnout, že přišlo mnohem méně návštěvníků. Program byl však stejný jako na Flédě. Hostesky vítaly nově příchozí chlebem se solí a hned u vchodu byly k zakoupení halušky s bryndzou. I přes "komornější" atmosféru se všichni dobře bavili.

 

 

 

Parket už nestačil a ti odvážnější tanečníci si vylezli i na pódium. Foto: Tereza Konířová

Zato na Flédě to po půlnoci bylo tělo na tělo. Tanečníkům parket vůbec nestačil, a proto neváhali k tanci využít i pódium. Fronta před šatnou se zdála nekonečná a ti, co si chtěli vyzvednout své bundy v ní strávili i třičtvrtě hodiny. Proklestit si cestu z klubu byl opět heroický výkon.


Organizátorům se nápad s upořádáním jedné akce ve dvou klubech zároveň, podle mého názoru, moc neosvědčil. Hlavní záměr rozdělení Slovenské noci do dvou míst nevyšel - Fléda byla jako minule opět přeplněná.

Klíčová slova: Favál, Fléda, Slovenská noc, Slovensko, halušky s bryndzou, borovička

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.