06.10.2016 15:48


Fotoreportáž: Festival Málo bylo Havla byl zahájen happeningem v jeho uličce

Autor: Klára Procházková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Do uličky Václava Havla v Brně se včera vrátily cedule s jejím jménem, které v létě neznámý vandal ukradl. Celou akci provázel hapenning, který zahájil týdenní festival Málo bylo Havla, pořádaný Centrem experimentálního divadla. Akce se koná k oslavě nedožitých 80. narozenin prvního českého prezidenta.

Brno - Týdenní kulturní festival pořádaný Centrem experimentálního divadla, který je tvořen svazkem HaDivadla, divadla Husa na provázku a Divadla u stolu, byl zahájen včera v podvečer. Hlavním bodem programu bylo navrácení tabulí do uličky Václa Havla, v létě je totiž neznámý vandal ukradl, a připomenutí si prvního českého prezidenta v den jeho nedožitých 80. narozenin.

Foto: Klára ProcházkováKolem půl sedmé se v uličce Václava Havla začali scházet lidé. Čaj s rumem tekl proudem a čekalo se jen na oficiální zahájení. Uličku lemovaly české vlajky a vlaječky, společně s plastikami z Havlových her. Řada návštěvníků měla na klopě připíchnutou českou trikoloru. 

Foto: Klára ProcházkováHapenning byl zahájen z improvizovaného pódia Havlovým slavným citátem "Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí", dle slov organizátorů bude každá akce festivalu zahajována nějakým Havlovým citátem.

Foto: Klára Procházková

Vše probíhalo za doprovodu živé hudby. Hrál se starý rock a bigbeat. Zahájilo se legendární písni od Beatles, "Let it be".

Foto: Klára ProcházkováHlavním bodem programu bylo navrácení cedulí se jménem uličky zpět na své místo. V létě je totiž neznámý vandal odsud ukradl. Ceduli na stěnu symbolicky přišroubovala řada osobností. Mezi nimi i dramaturg divadla Husa na provázku, Petr Oslzlý.

Foto: Klára ProcházkováLidé v rámci hapenningu popsali uličku křídami Havlovými citáty a myšlenkami. 

Foto: Klára Procházková

Objevovali se i texty, které byly výrazem poděkování prvnímu českému prezidentovi a vyjádření, co pro ně znamenal.

Foto: Klára ProcházkováŘada lidí také přišla zapálit svíčku či položit květiny.

Foto: Klára ProcházkováHapenningu se účastnilo několik set lidí, hudba hrála až do třičtvrtě na osm, poté se začal dav rozcházet.Klíčová slova: hapenning, Málo bylo Havla, ulička Václava Havla, Brno, divadlo Husa na provázku

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.