22.10.2018 15:16


Fotoreportáž: Elecktrïck Mann jsou v Olomouci stále vítaní

Autor: Ondřej Mazoch | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Olomoucký klub Patnáct minut v pátek oživila kapela Electrïk Mann z Valašského Meziříčí. Osmičlenný band je známý svým provokativním stylem i texty. Jako support posloužili olomoučtí Linoleum, další osobitá skupina tentokrát z Olomouce.

Rozdíly mezi pódiem a parketem se na podobných koncertech stírají

Olomouc - Jako obvykle se začíná se zpožděním, předskokani zahaují zhruba v deset večer. Fanoušci tak měli alespoň čas se náležitě připravit. Jewish-punková sestava, jak sami chlapci z Linolea nazývají svůj styl, ale dokáže zaujmout. Publikum se tak začíná srocovat už před hlavním vystoupením. Po našlapané hodině hraní se trio loučí a nastává přestávka vhodná k nazvučení dalších nástrojů. Protože se uvnitř klubu kouřit nesmí, valná část publika se zatím přesunuje ven. Okolo půl dvanácté zahajuje koncert frontman kapely, klub se začíná uvádět do pohybu. Ačkoli tento hudební styl kombinující prvky hip-hopu, punku a nu metalu nemusí být pro každého, Elektrïck Mann umí udělat pořádnou show.  

Je libo trochu whisky?

Průběžné hydratace je na podobných akcích obvzlášť důležitá. V tomto případě ale kojení nebylo úspěšné. U punkáčského skotačení nesmí chybět různé pogo tanečky. V průběhu koncertu se na pódiu pravděpodobně omylem ocitla většina publika. 

Někteří naopak začínají pozvolna

Někteří naopak začínají pozvolna. V kontrastu se zbytkem večera vypadají tyto taneční kreace jako z jiného koncertu. 

Fanoušek?

A někteří začátek ani nestihli. Jeden z fanoušků si raději zdřímnul hned za barem. Nutno dodat, že jen usnout v takovém prostředí je slušný výkon. 

Začíná to tu houstnout

Začátek Elecktrïck Mann, klub praská ve švech. Dostat se v této chvíli do první řady se zdá být skoro nemožné. Ostatně dostat se zpátky nebývá o moc snazší.  

Začátek je hektický

Alkorap a punksmoke je opravdu nevídaný hudební žánr. Skupina ale umí svou hudbu prodat. S těžšími rytmickými pasážemi si vokalisté poradili snadno i naživo. 

Bonga

Jedna ze specialit skupiny. Mimo klasickou bicí soupravu používají Elektrïck Mann také bonga, která jsou tradičně umístěna v čele pódia. Tri rytmické sekce doplňuje klasická basová kytara.

Publikum je nadšené

Správné publikum si umí koncert náležitě užít. Zaplněný prostor pro to není překážkou stejně jako nedostatek vzduchu nebo tanec připomínající spíše hospodskou rvačku. 

Odpočinek

Během vystoupení občas dojde dech. V tomto případě pochopitelné situace vzhledem k rychlému rapu jednoho ze zpěváků pod přezdívkou L.S.I. Rappeři se naštěstí střídají, frontman Mukas proto adekvátně reaguje a plynule přechází do svých pasáží. 

Klíčová slova: Kultura, Olomouc, Punk, Hip-hop

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.