14.10.2014 19:19


Fotoreportáž: Děti se na výstavě Devatero pohádek Karla Čapka nenudily

Autor: Monika Rozsypalová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Školní skupinky, ale i děti s rodiči mohou od víkendu v Letohrádku Mitrovských v Brně navštívit netradiční výstavu Devatero pohádek Karla Čapka, která je oproti klasickým výstavám připravena zábavnou a hravou formou. Kromě panelů s pohádkami Karla Čapka, si hlavně zahrají na vodníka, pošťáka nebo doktora, přestrojí se za lupiče, postaví věž nebo si nakreslí pejska s kočičkou.

Brno – První skupinka dětí dnes měla možnost zhlédnout výstavu Devatero pohádek Karla Čapka v areálu Letohrádku Mitrovských v Brně. Prvňáčci na podobné výstavě ještě nebyli, takže byli velmi živí a dali průvodkyni pěkně „zabrat“. Děti si nejprve zkusily, jak se skládá pošťácká čepice a razítkují dopisy. Potom se rozběhly do hrací místnosti, která se jim zjevně líbila nejvíc. Také mohly hádat postavy z jednotlivých pohádek, a nakonec si stavěly a kreslily ve výtvarné dílně.

Foto: Monika Rozsypalová

V hrací místnosti si děti vyzkoušely, kolik nakreslených předmětů z pohádek si po prohlédnutí černé chaloupky zapamatují, jak se umí trefovat, a soutěžily také v rybaření. Pamatovací hry přitom odkazovaly na bohatství slov Čapkových pohádek. 

Foto: Monika Rozsypalová

Hlavně chlapci se snažili prohodit míčky hlavami saně. Žádnému z nich se ale všechny otvory prohodit  nepodařilo, a tak se saň neproměnila v princeznu jako v pohádce. 

Foto: Monika Rozsypalová

Další školáci mezitím hráli kuželky. 

Foto: Monika Rozsypalová.

Děti soutěžily v házení kroužků do „rybníka“, a poslouchaly při  tom Vodnickou pohádku.   

Foto: Monika Rozsypalová

Ve výtvarné dílně, kam se skupinka vydala po hraní, měly děti zase na výběr spoustu klidných a tvořivých činností. Kluci stavěli věže z kostek, dívky obkreslovaly. 

Foto: Monika Rozsypalová

Některé děti si zase vyzkoušely složit ze „střípků“ známé postavy z Čapkovy pohádky, Pejska a Kočičku. 

Foto: Monika Rozsypalová

A jiné se raději celou dobu věnovaly kreslení nebo vybarvování pohádkových omalovánek. Kdo chtěl, mohl svůj obrázek pověsit na nástěnku v místnosti nebo si ho vzít s sebou domů.

Foto: Monika Rozsypalová

Děti si zkusily taky skládat různé předměty a zvířátka z magnetek na tabuli.

Klíčová slova: Pohádky Karla Čapka, děti, výstava hrou, letohrádek Mitrovských

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.