07.05.2016 18:58


Fotoreportáž: Brno navštívili upíři a chtějí krev

Autor: Radim Kříž | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Na upíry, pohyblivé obrazy a tvory temnot se mohou přijít podívat návštěvníci do brňenského Letohrádku Mitrovských. Od konce dubna zde probíhá výstava s názvem Dracula a ti druzí, která mapuje život známých horrových postav a historii upírů v českých zemích a v zahraničí. Brňané si mohou prohlédnout voskové figuríny znázorňující například hraběnku Bathory či Draculu. Výstavu mohou lidé navštívit až do 19. června. 

Brno - Výstavu Dracula a ti druzí mohou lidé navštívit od konce dubna v Letohrádku Mitrovských v Brně. Mezi exponáty mohou návštěvníci objevit například podobizny hraběte Draculy, hraběnky Bathory nebo lovce upírů Van Helsinga. Kromě zhlédnutí zajímavých figurín se na výstavě návštěvníci dozví i mnoho historických faktů a informací o době, ve které tito nejspíš fiktivní tvorové žili. Výstava potrvá až do 19. června. 

Upíři v rakvi

Návštěvníci si mohou na výstavě užít scenérii tří upírů, kteří odpočívají ve své kobce. Pro odvážné je zde možnost poležet si vedle těchto tvorů noci. 

Van Helsing

Návštěvníci se mohou podívat i na kancelář lovce upírů doktora Van Helsinga. Zároveň si přečíst na přilehlých panelech mnoho zajímavostí o historii lovu upírů po celém světě. 

Pohyblivý obraz

Kromě figurín mohou lidé na výstavě zhlédnout i řadu multimediálních obrazů, které křičí nebo mění obličeje. 

Hřbitov

V suterénu výstavy organizátoři postavili dokonce celý hřbitov s výjevem katů, upírů a hrobek. Strašidelnou atmosféru ještě dokreslí audio komentář, který popisuje nejznámější výskyty upírů v Českých zemích.

Hraběnka Bathory

Na výstavě lidé najdou i známou českou baronku, která se podle pověstí koupala v krvi nevinných panen a zázračně tak mládla. 

Upíří obličej

Na závěr výstavy si pak mohou návštěvníci udělat fotku s podobiznou barona z šestnáctého století. 

Klíčová slova: Upíři, příšery, Letohrádek Mitrovských

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.