11.03.2018 12:38


Fotoreportáž: Brněnskou LGBT komunitu roztancoval QueerBall

Autor: Tereza Kučerová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

LGBT je zkratka označující lesby, gaye, bisexuály a transsexuály. A právě pro tuto komunitu je určen ples QueerBall, který se konal devátého března v brněnském kulturním centru Babylon již po šesté. O živý hudební doprovod se postarala kapela Kolorez a celým večerem plným tance provázela účastníky moderátorka Anna Polívková. 

Sál praskal ve švech. Foto: Tereza Kučerová

Brno - Ples určený převážně pro LGBT komunitu se konal devátého března v brněnském kulturním centru Babylon. „V Brně je Quuerball již po šesté. Tato akce bývá ještě v Praze, kde byla letos podruhé.  Prodalo se asi kolem šesti set vstupenek,“ sdělil jeden z organizátorů akce Jakub Tyml.

Do Babylonu přišlo nejvíce lidí kolem deváté hodiny. Foto: Tereza Kučerová

Babylon otevřel své brány v sedm hodin večer. Nejvíce lidí však přišlo až kolem deváté. Organizátor Jakub Tyml odhaduje, že heterosexuálních účastníků bylo kolem dvaceti procent.

Focení ve fotokoutku. Foto: Tereza Kučerová

Pro návštěvníky byl nachystán fotokoutek. 

Moderátorka Anna Polívková. Foto: Tereza Kučerová

Večerem provázela Anna Polívková. „Nejsem profesí moderátorka, ale občas si i zamoderuji. Je tady úžasná atmosféra. Myslím, že je důležité LGBT komunitu podporovat. Tito lidé se přiznávají k něčemu, co spousta lidí považuje za něco nenormálního, to mě štve. Lidé by měli být svobodní,“ vyjádřila svou podporu herečka Anna Polívková.

Kapela Kolorez. Foto: Tereza Kučerová

Až do půlnoci hrála skupina Kolorez, která je charakteristická živým vystoupením. „Zpěvačku Vendulu Pančochovou znám osobně. Má skvělý hlas a dokázala výborně zazpívat i skladby, které jsou pro svůj hudební rozsah velmi těžké.,“ komentuje hudební doprovod brněnská studentka Michaela Chupíková.

Hrály i pomalé písně pro zamilované páry. Foto: Tereza Kučerová

„Líbí se mi, že je Queerball místem, kde se všichni bez ohledu na jejich sexuální orientaci cítí maximálně komfortně a můžou tu být sami sebou bez toho, aby se nad tím někdo pozastavil. Skvělá byla moderátorka Polívková, která chodila mezi námi a s kýmkoliv se vyfotila,“ řekla účastnice akce Irena Skokanová.

Pro účastníky bylo připraveno občerstvení. Foto: Tereza Kučerová

Pro účastníky plesu bylo nachystáno občerstvení. 

Taneční vystoupení. Foto: Tereza Kučerová

Součástí programu byla i různá taneční vystoupení. 

Taneční parket byl neustále zaplněn. Foto: Tereza Kučerová

„Nejvíce se mi líbilo to, že jsem měla možnost se po delší době setkat s přáteli. Hudba, výkon Aničky Polívkové jakožto moderátorky a velký výběr alkoholu určitě pomohly k tomu, aby byl celý večer naprosto perfektní. Mírným negativem byla počáteční organizace,“ řekl pár Lucie Nováčková a Kateřina Otáhalová. 

Akce pokračovala až do brzkých ranních hodin. Foto: Tereza Kučerová

I kolem třetí hodiny ranní byl taneční parket plný. „Organizace této akce začíná půl roku předem. Je důležité předem zajistit kapelu, moderátora a místo konání. V týmu je nás celkem osm,“ říká organizátor Tyml. „Inspirací této akce jsou LGBT plesy ve Vídni, které se tam konají již 25 let. Iniciativu pro vytvoření QueerBallu nám dal spolek GaTe, který chtěl vytvořit akci pro gaye a lesby,“ doplňuje svého kolegu Marek Christ.  

Klíčová slova: QueerBall, LGBT, ples, Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.