25.04.2013 17:01


Fotoreportáž: Brněnské výstaviště ožilo stavebními veletrhy

Autor: Martina Hanušová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Stavební veletrhy na brněnském výstavišti jsou v plném proudu. Návštěvníci tam mohou vidět nejmodernějšími výstřelky nábytkového designu, najít vysněné řešení problémů z oblasti stavebnictví, nebo se jen pokochat pohledem na krásné hostesky.

Brno – Stavební veletrhy mohou zájemci na brněnském výstavišti navštívit už od třiadvacátého dubna. V několika pavilonech najdou souběžně probíhající výstavu nábytku a interiérového designu s názvem MOBITEX, veletrh dřevěných staveb DSB, přehlídku komunálních technologií URBIS a výstavu techniky k ochraně životního prostředí ENVIBRNO. V prvních dnech byla atmosféra na výstavišti spíše klidná. Největší nárůst návštěvnosti očekávají pořadatelé ke konci týdne. 


Veletrh MOBITEX umístili pořadatelé do pavilonů G1 a G2. Návštěvníci tam najdou výstavu nábytku a interiérových doplňků, se kterými se v běžných obchodních řetězcích nesetkají. I lidé, kteří přímo neuvažují o koupi nábytku se můžou posadit na originální pohovku, nebo například chvíli relaxovat v pohodlné houpací síti.

 

V horkých dnech návštěvníci obdivovali i vířivé bazény v pavilonu P. 

 

Venkovní prostor před pavilonem A1 využili studenti a řemeslníci, kteří tady předvádějí své umění přímo v procesu tvorby. Sochaři pracovali na dřevěných plastikách a dvojice stavařů zápasila se speciálními bloky pro stavbu domu. 

 

Unavení návštěvníci veletrhu si mohou odpočinout v řadě občerstvovacích zařízení. Stánků s kávou ve tvaru malého kamionu najdou příchozí v areálu výstaviště hned několik.


Na své si přijdou i milovníci umění, kteří můžou obdivovat výstavu obrazů. Originály i kopie děl známých malířů si lze koupit přímo na místě. 

 

Tvůrci interiérových doplňků představili i buclaté andělíčky a nádobí ve stylu francouzského venkova.


Někteří vystavovatelé postavilli pro své potenciální zákazníky i menší bar. Usměvavý výčepní lákal příchozí na kávu nebo točené pivo.

Výrobci originálních bytových doplňků nabízejí ručně vyráběné hodiny ve tvaru lahví od známých alkoholických nápojů. Mezi návštěvníky sklidily úspěch.

Hostesky si neváhaly obléknout přiléhavé kostýmy a vzbuzovaly tak pozornost mužských návštěvníků. 

Dokážou však i hravě komunikovat s možnými zákazníky. Neustále shánějí zájemce, kteří by jim vyplnili krátký dotazník. 

 

U stánku s venkovními  posilovacími stroji si návštěvníci mohli zacvičit.

U jednoho ze stánků se zájemci mohou zúčastnit soutěže o nejvtipnější fotografii, kterou pořídí přímo na místě. Pár vystavovatelů zapózoval před pozadím s dětskými motivy. 

Klíčová slova: stavební veletrh, MOBITEX, hostesky, design, nábytek, dům

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.