21.04.2018 21:47


Fotoreportáž: Brněnská zoo oslavila Den Země

Autor: Michaela Dvořáková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Při příležitosti Dne Země připravila brněnská zoologická zahrada ve spolupráci s Provozně ekonomickou fakultou Mendelovy univerzity vzdělávací program pro děti. Na různých stanovištích mohly děti plnit úkoly a soutěžit o upomínkové ceny. Hry byly zaměřeny na přiblížení přírody zábavnou formou, pro děti je připravilo asi 70 vysokoškolských studentů.

  Hned u pokladen přivítal frontu návštěvníků chovaný páv. Foto: Michaela Dvořáková

Brno – Dnešní návštěvníci Zoo Brno si mohli nejen užít slunný den, ale také se zapojit do soutěže pro děti připravené u příležitosti Dne Země. Hned u pokladen přivítal frontu návštěvníků chovaný páv.

 Teplotně nadprůměrně vydařená dubnová sobota přilákala do zoo spoustu návštěvníků, především rodin s dětmi. Foto: Michaela Dvořáková

Teplotně nadprůměrně vydařená dubnová sobota přilákala do zoo spoustu návštěvníků, především rodin s dětmi. „Takhle to teď tady vypadá každý víkend,“ prozradila pracovnice pokladen u vstupu.

 Stanoviště pro děti byla celkem čtyři, každé z nich nabízelo různé hry a úkoly. Foto: Michaela Dvořáková

Stanoviště pro děti byla celkem čtyři, každé z nich nabízelo různé hry a úkoly. Některá stanoviště byla spíše zábavná a odpočinková, jiná vzdělávací.  

Soutěžní disciplíny vymysleli a připravili studenti Mendelovy univerzity. Foto: Michaela Dvořáková

Soutěžní disciplíny vymysleli a připravili studenti Mendelovy univerzity. „V rámci výuky se studenti učí pořádat různé aktivity, akce a podobně, tak jsme spojili praktické zkušenosti s užitečným. Každoročně pomáháme zoologické zahradě v rámci Dne Země připravit doprovodný program,“ prozradila vyučující Jana Turčínková, která na akci dohlížela.

 Organizátoři pro děti připravili i masky ve tvaru různých zvířat. Foto: Michaela Dvořáková

Organizátoři pro děti připravili i masky ve tvaru různých zvířat.

 Masky si děti mohly na místě rovnou vybarvit a upravit dle libosti. Foto: Michaela Dvořáková

Masky si děti mohly rovnou na místě vybarvit a upravit dle libosti.

 Po absolvování alespoň tří stanovišť mohly děti získat různé odměny, například omalovánky s motivy zvířat a cukrovinky. Foto: Michaela Dvořáková

Po absolvování alespoň tří stanovišť mohly děti získat různé odměny, například omalovánky s motivy zvířat a cukrovinky. „Nevěděli jsme, že se tady koná nějaká akce, je to ale pěkné zpestření. Děti jsou nadšené,“ řekla návštěvnice Veronika Vašíčková. Do zoo se vydala se dvěma dětmi a babičkou.

 Brněnská zoologická zahrada poskytuje dětem celoročně mnoho možností zábavy. Foto: Michaela Dvořáková

Brněnská zoologická zahrada poskytuje dětem celoročně mnoho možností zábavy. V areálu je kromě dětských hřišť i skákací trampolína, lanové centrum, nafukovací skluzavka a dětská zoo, kde si děti mohou třeba pohladit kozu.

 Zahrada návštěvníky také vzdělává, a to nejen ve vztahu ke zvířatům. Foto: Michaela Dvořáková

Zahrada návštěvníky také vzdělává, a to nejen ve vztahu ke zvířatům. Děti a jejich rodiče se například mohou dozvědět, proč je důležité třídit odpad, jak to dělat správně a jaké jsou dopady klimatických změn na antarktickou oblast. Organizátoři soutěže u příležitosti Dne Země také zahrnuli do některých úkolů ekologická témata.

 Výklad chovatele lvů přilákal v odpoledních hodinách k jejich výběhu desítky návštěvníků. Foto: Michaela Dvořáková

Výklad chovatele lvů přilákal v odpoledních hodinách k jejich výběhu desítky návštěvníků. Ti mohli zahlédnout i mláďata Anoonu a Akashinga, které jejich matka ostražitě střeží.

 Občerstvit se příchozí mohli v některém z mnohých bister a restaurací, kterém v zahradě jsou. Foto: Michaela Dvořáková

Občerstvit se příchozí mohli v některém z mnohých bister a restaurací, kterém v zahradě jsou. Kvůli teplému počasí šly na odbyt především zmrzliny, nanuky a chlazené nápoje.

 I přes probíhající dětskou soutěž nebyl však tento den v zoo nijak výjimečný. Foto: Michaela Dvořáková

I přes probíhající dětskou soutěž nebyl však tento den v zoo nijak výjimečný. Zvířata se schovávala ve stínu a odpočívala, pracovníci zoologické zahrady naopak nelenili, a pokračovali v budování nových výběhů a součástí expozic, které poskytnou větší komfort jak chovaným druhům, tak lidem.

Klíčová slova: Zoo Brno, Den Země, soutěž pro děti

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.