20.10.2016 12:41


Fotoreportáž: Brňané již po sedmnácté vítali v Kohoutovicích zimu

Autor: Matěj Říha | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Již po sedmnácté si nejen obyvatelé městské části Brno - Kohoutovic mohli užít pouliční divadlo, v němž  proběhlo symbolické rozloučení s létem a předání vlády zimě. Večer plný netradiční podívané, akrobatických kousků a ohně si ani letos nenechalo ujít mnoho Brňanů.

Brno – Trochu jiný lampionový průvod si pro obyvatele Brna připravilo Legato, pracoviště lužáneckého střediska volného času. Letošní tématem sedmnáctého ročníku Léta a dýmu byla meteorologie neboli předpověď počasí. Veškerá představení se tak točila kolem věštění, jaká že to bude letos zima.

Už dlouho před šestou hodinou se začali scházet jak velcí, tak malí, aby si zabrali nejlepší místa na očekávanou podívanou. Opozdilci tak měli mnohdy smůlu. Všichni však netrpělivě čekali, co se bude dít.

Pro účinkující z cirkusu LeGrando to byl naopak poslední čas vše ještě jednou protrénovat nebo se aspoň trochu zahřát pohybem.

Ti během celého večera ukázali, co umí. Od žonglování v jednom i ve více lidech…

Přes vzdušnou akrobatiku, při které se všem přítomným tajil dech. A z davu dětí se ozývaly obdivné výkřiky i přání být jednou stejně dobrý.

Až k zlatému hřebu večera - oslnivé ohnivé show, při níž nejeden divák záviděl umělcům teplo ohně, zvlášť při tak chladném večeru.

Nejdůležitějším bodem večera však byl samotný lampionový průvod, pro který na akci všichni dorazili s ručně vyráběnými i kupovanými lampiony. Celý průvod vedli od Základní školy Pavlovská až k centru Legato žongléři cirkusu LeGrando.

Pro některé byla cesta příliš dlouhá a radši využili roky osvědčený způsob cestování - tatínkovu náruč.

Pro každého, kdo vytrval až do konce, byl připraven horký nápoj k prohřátí celého těla. Menší si mohli dát něco sladkého, dospělí zase něco kapku ostřejšího.

Klíčová slova: Legato, cirkus LeGrando, Léto a dým, lampionový průvod, Brno - Kohoutovice

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.