05.05.2018 17:39


Fotoreportáž: Barvy, veselí a hudba, to vše byl největší majálesový průvod v historii Brna

Autor: Veronika Charvátová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Účastníky brněnského majálesu dnes na náměstí Svobody roztančily známé české kapely, které přijely v alegorických vozech. Studenti i kolemjdoucí si na námestí poslechli písničky od skupin Vypsaná fixa, Mandrage, Rybičky 48, Jelen či zpěváka Tomáše Kluse. Poté se kapely ve vozech a studenti vydali na majálesový průvod městem. Trasa vedla z náměstí Svobody na brněnské výstaviště. 

Účastník průvodu nese barevnou dýmovnici. Foto: Veronika Charvátová

Brno – Největší majálesový průvod v historii Brna dnes o půl jedenácté dopoledne odstartovali slavnostním přestřihnutím pásky králové a královny univerzit. Poté dřevorubci pokáceli májku na náměstí Svobody a účastníci majálesového průvodu se odtud vydali na brněnské výstaviště. Hlavním programem průvodu byly čtyři alegorické vozy se zpěváky, kteří zastupovali jednotlivé brněnské univerzity a jeden vůz, který reprezentoval střední školy. 

Zástupci Mendelovy univerzity se připravují na průvod. Foto: Veronika Charvátová

Zástupci z Mendelovy univerzity se oblékají do kostýmu a chystají na průvod.

Studenti VUT se společně chystají na zahájení průvodu. Foto: Veronika Charvátová

Studenti  VUT se společně chystají na zahájení Majálesu. Student v kostýmu smrtky se stal univerzitním vlajkonošem. 

Král za Masarykovu univerzitu Jan Gryger maluje kamarádovi na tvář logo univerzity. Foto Veronika Charvátová

Královnu Masarykovy univerzity Anetu Synkovou přihlásila do soutěže kamarádka. „Myslím, že mě porota vybrala také proto, že mi nešlo jen o to vyhrát, ale také šířit poselství. Snažím se motivovat lidi k tomu, aby je bavilo cvičení a také jim ukázat, jak důležitá je sebeláska,“ informovala Synková.

Alegorické vozy s kapelami přijely na náměstí Svobody. Foto: Veronika Charvátová

Alegorické vozy s kapelami přijely na náměstí Svobody, kde zaparkovaly a kapely začaly hrát. 

Masarykovu univerzitu reprezentovala kapela Jelen. Hlavní zpěvák Jindra Polák si nechal nakreslit logo univerzity na tvář. Foto: Veronika Charvátová

Masarykovu univerzitu reprezentovala kapela Jelen. „Přijela jsem dnes do Brna kvůli Majálesu, má jedinečnou atmosféru a výběr kapel se organizátorům letos moc povedl,“ sdělila bývalá studentka Masarykovy univerzity Sára Hrabalová, která přijela z Prahy.

VUT na Majálese reprezentovala skupina Rybičky 48. Foto: Veronika Charvátová

VUT na Majálese reprezentovala skupina Rybičky 48. „Jsem na Majálesu poprvé a jsem nadšený. Všichni se tu dobře baví, kapely se vzájemně střídají v hraní, a tak si člověk může poslechnout od každého trochu,“ sdělil student VUT Ondřej Mazur.

Studenti Veterinární farmaceutické univerzity v Brně, měli nejmenší počet zúčastněných studentů. Kapela Vypsaná fixa, však k vozu přilákala řadu kolemjdoucích. Foto: Veronika Charvátová

Studenti Veterinární farmaceutické univerzity v Brně měli v průvodu nejmenší počet zúčastněných studentů. Kapela Vypsaná fixa, však k vozu přilákala řadu kolemjdoucích.

Králové a královny jednotlivých škol spolu s náměstkem hejtmana Jihomoravského kraje Janem Vitulou přestřihli pásku a zahájili tak průvod. Foto: Veronika Charvátová

Králové a královny jednotlivých škol spolu s náměstkem hejtmana Jihomoravského kraje Janem Vitulou přestřihli pásku a zahájili tak průvod. 

Mezitím, co králové a královny slavnostně stříhali pásku, dřevorubci pokáceli májku na náměstí Svobody. Foto: Veronika Charvátová

Mezitím, co králové a královny slavnostně stříhali pásku, dřevorubci pokáceli májku na náměstí Svobody. 

Účastníci průvodu se vydali přes Šilingrovo a Mendlovo náměstí na brněnské výstaviště. Cestou jim hrály kapely v alegorických vozech. Foto: Veronika Charvátová

Účastníci průvodu se vydali přes Šilingrovo a Mendlovo náměstí na brněnské výstaviště. Cestou jim hrály kapely v alegorických vozech. Za Mendelovu univerzitu hrál zpěvák Tomáš Klus. 

Studenti v průvodu zpívali a skandovali hesla na podporu své univerzity. Foto: Veronika Charvátová

Studenti v průvodu zpívali písně a skandovali hesla své univerzity. Nechyběly ani vlaječky, balónky mávátka či barevné dýmovnice. 

Studenti zakončili průvod na výstavišti, kde dále pokračovali v oslavách. Foto: Veronika Charvátová

Studenti zakončili průvod na výstavišti. Účastníci, kteří měli zakoupený lístek, mohli na výstavišti spolu s kapelami pokračovat v majálesovém veselí. 

Klíčová slova: Majáles, průvod, Mandrage, Rybičky 48, Tomáš Klus, Vypsaná fixa, Jelen, Brněnské výstavyště

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.