28.04.2015 09:22


FOTORECENZE: Maturujem!

Autor: Jandová Hana | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

Dorostli k maturitě. Musí se všem pochlubit, jinak by to ani nešlo. A musí to udělat co nejoriginálnějším způsobem. Jak vypadají tabla letošních brněnských maturantů?

Brno - Během tohoto týdne odzvoní školní zvonky maturantům naposledy. Pak jim začne „svatý týden“. A pak je čeká velká zkouška. K maturitě ovšem patří i tablo. Musí být originální, nápadité, nepřehlédnutelné. Nejen takové přehlídky čtvrťáků nyní doslova zaplavily Brno. Jen při procházce kolem náměstí Svobody jich pozorný chodec objeví nejméně deset. Stačí mít otevřené oči a místo do mobilu se občas podívat také do nějaké výlohy.

 Gymnázium Matyáše Lercha. Foto: Hana Jandová.

 

„Až zítra“ budou maturovat studenti Gymnázia Matyáše Lercha. Třídní učitelka drží v ruce husí brk, z nějž se line řada mladých mužů a slečen ruku v ruce se svými mladšími verzemi. Moc pěkný nápad, který studenti zajímavě zpracovali.  

Střední škola grafická. Foto: Hana Jandová.

 

I studenti grafické střední školy vsadili na svá mladší já. Nutno uznat, že to vypadá dobře. Jen už nevidíme, jak se od té doby změnili. A možná bychom od grafiků očekávali zajímavější celkové zpracování. 

Gymnázium Slovanské náměstí, VI. A. Foto: Hana Jandová.

Uživatel GYMNAZIUMSLOVANSKENAMESTI_VI_A sdílel tváře 27 maturantů na Instagramu. Populární „selfie“ tak u některých fotografií proniklo i na maturitní tablo. Nápad je zajímavý a hezky zpracovaný.

SŠPOS Brno. Foto: Hana Jandová.

Studenti hotelnictví zůstali věrni svému oboru. Je vidět, že si s přípravou, kostýmy a dekoracemi dali velkou práci. Výsledek vypadá opravdu dobře.

Cyrilometodějské gymnázium a střední odborná škola pedagogická. Foto: Hana Jandová.

Až odmaturují, pořádně to zají. Maturanti z Cyrilometodějského gymnázia pracují jen s černou barvou, aby nechali vyniknout barevné jídlo a pití. Tablo je vkusně uspořádané a má vtip.

Biskupské gymnázium. Foto: Hana Jandová.

„Přece byste nás nevyhodili,“ žadoní studenti Biskupského gymnázia. A nastěhovali se do popelnic. Velmi povedenému tablu se dostalo i odborného grafické zpracování. A maturovat bude nejspíš i pes.

SZŠ Jaselská, zdravotnický asistent. Foto: Hana Jandová.

Zdravotničtí asistenti se už se svým budoucím povoláním sžili. Snad se od nich pacienti jednou nechají ošetřit. Tablo je vkusně sladěné do modra (tato barva je letos nějak populární).

Gymnázium Slovanské náměstí, 4. A. Foto: Hana Jandová.

Gymnazisté ze Slovanského náměstí se nechali vymalovat od Andyho Warhola. Dokonce jsou přesvědčeni, že je jejich třídním. Chybí tu ale jména. Celkový dojem to ovšem vynahradí.

Gymnázium J. G. Mendela. Foto: Hana Jandová.

Maturanti Gymnázia J. G. Mendela v tom pořádně plavou. Snad pouze na tablu, protože u maturity by se jim tento přístup vymstil. Nicméně nápad je to opravdu pěkný a originální.

SZŠ Jaselská. Foto: Hana Jandová.

A na závěr ještě jedni zdravotníci ze školy na Jaselské. Ti si s tablem zřejmě moc práce nedali. Aspoň ale obětovali jednu šerpu. Jen škoda, že se tablo poněkud ztrácí v přeplněné výloze. 

Klíčová slova: maturitní tabla, maturita, maturanti

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.

Přehled komentářů

Tomáš | 04. 05. 2015, 10:11
Přihlaste svá tabla do soutěže Nejlepší maturitní tablo ČR a vyhrajte ceny na pomaturitní večírek a lístky na BERNARD FEST. Více zde: http://www.maturitnitabla.cz/soutez/nejlepsi-maturitni-tablo-cr-2015