02.10.2013 12:21


Folkloristé mají šanci - brněnské soubory zahajují novou sezónu

Autor: Karolína Peřestá | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Nové tanečníky, muzikanty či zpěváky hledá v Brně každoročně několik folklorních souborů. Se začátkem podzimního semestru totiž do moravské metropole přichází i spousta studentů prvního ročníku, mezi nimiž bývá velké množství folklórních nadšenců. 

Brno - Nejaktuálnějším náborem je ten dnešní, do vojenského uměleckého souboru Ondráš, který hledá členy do všech amatérských složek. Co to znamená? Šanci mají jak tanečníci, tak zpěváci i muzikanti. „Přijímáme ty, kteří mají zájem dělat folklor amatérsky po večerech a o sobotách i nedělích jezdit po vystoupeních,“ řekl umělecký vedoucí souboru Čestmír Komárek. Protože jde o amatérské těleso Ondráše, není nutná žádná zvláštní příprava. „Zpívat ale všichni mimo muzikantů budou a to hned na začátku. Poté se dozvědí, jestli ano nebo ne a podle toho jdou dál,“ dodává Komárek. Konkurz začíná dnes ve čtyři hodiny odpledne na Štefánikově ulici 53a. S sebou si nezapomeňte vzít oblečení a nástroje na nácvik.

Nové členy hledá také vysokoškolský soubor lidových písní a tanců Poľana. V ansámblu ale převládají dívky, což dokládají i poutací plakáty s nápisem „Chlapci, těšíme se na vás!“. Jeden ze dvou náborů proběhl už včera, takže tanečníci, muži, kteří se chtějí zapojit do kolektivu Poľany, mají šanci ještě příští úterý od sedmé hodiny večerní. Ony natěšené tanečnice najdou v areálu základní školy na Vranovské ulici 17.

Folklorní soubor Púčik sice žádný oficiální konkurz nevyhlásil, ale nové členy hledal třeba na besedě u cimbálu minulý týden. „Děláme sice velký náběr, ale jednotlivě. Takže kdo chce, přijde se podívat a v případě zájmu se stává členem,“ uvedl Vlastimil Fábišík, vedoucí Pučíku. Soubor má zkoušky každé úterý a čtvrtek od sedmi, respektive osmi hodin večer.

Klíčová slova: folklor, VUS Ondráš, VSLT Poľana, FS Púčik, nábor

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.