24.10.2016 21:06

Florbalisté Brna nestačili na Mladou Boleslav. Dlouho vyrovnaný zápas nakonec prohráli 3:7

Autor: Jakub Procházka | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Tuto neděli hostila hala Vodova šesté Kolo florbalové Tipsport Superligy mužů. Brněnští Bulldogs v něm změřili síly s Mladou Boleslaví. Zvláštní náboj mělo utkání pro Radka Krajcigra, který se po čase vrátil na brněnskou palubovku, tentokrát však v dresu soupeře.

Rozehrávka Mladé Boleslavi. Foto: Jakub Procházka

Brno – První minuty zápasu patřili Mladoboleslavským. Hráči Brna nebyli evidentně ve své kůži, kazili přihrávky a nedařil se jim ani přechod z obrany do útoku. Mladá Boleslav díky tomu držela Brňany prvních pět minut utkání na jejich vlastní polovině. Gól však dát nedokázala.

Skóre tak nakonec překvapivě otevřelo Brno, ze svého vůbec prvního útoku, když se nepříliš povedená střela Václava Černocha jen taktak dokutálela za Bauerova záda. Boleslav odpověděla ještě intenzivnějším náporem, což nakonec přineslo své ovoce v podobě vyloučeného hráče Brna Jiřího Bauera za sekání. I přes obrovský tlak se nakonec domácím podařilo jednobodový náskok během oslabení udržet a vypadalo to, že se hra začne pomalu vyrovnávat. Bauer byl však přesně minutu po vypršení svého prvního trestu opět poslán na trestnou lavici. Tentokrát už Bulldogs nápor ubránit nedokázali a Jiří Jelínek svou tvrdou střelou do rohu Kuhnovi brány srovnal na 1:1. Hra se po vyrovnání na pár minut zklidnila, mírnou převahu ve hře si ale stále drželi hosté.

Velké štěstí měl pak útočník domácích Matěj Hronek, když se míček po jeho střele odrazil od boleslavského obránce rovnou do branky. Konečný stav po první třetině byl tedy překvapivě 2:1 pro Brno. I když Mladá Boleslav přestřílela svého soupeře 12:3, Brno dokázalo vytěžit z pouhých tří střel na soupeřovu bránu dva góly.

Boleslav začala druhou třetinu jako tu první, silným náporem. A vyplatilo se. Už v první minutě, po chybě domácí obrany, skóroval Jiří Curney. Stav utkání byl tedy opět nerozhodný. Hosté si stále udržovali převahu, do konce druhé třetiny se ale už nic zásadnějšího nestalo.

Za stavu 2:2 začala třetí rozhodující třetina. Hra obou týmů se vyrovnala, poprvé v zápase měli místy navrch i brněnští Bulldogs. Jako první se ale z branky radovali hosté po nechytatelné ráně k tyči Petra Krzyžaneka v osmačtyřicáté minutě. O čtyři minuty později přidal další gól do sítě domácích Radek Krajcigr. Mladá Boleslav vedla už 2:4. Domácí přidali do kroku a vynutili si faul, když se obránce David Sedláček dostal do samostatného úniku, neměl druhý obránce Boleslavi Radim Křenek jinou možnost než ho poslat k zemi.

Za nelibého pískotu domácích fanoušků tak rozehrálo Brno svou první přesilovku v zápase a téměř ihned ji využilo. V pětapadesáté minutě tak snížilo na 3:4 a ještě cítilo šanci na vyrovnání. Bulldogs si vzali oddechový čas a to, co většina diváků již tušila, se nakonec opravdu stalo. Brankář domácích Filip Kuhn opustil těsně po buly svoji branku. Brno zkusilo své štěstí ve hře bez brankaře. Obránce David Sládeček ale marně hledal v přečíslení tři na dva své spoluhráče. Míček se nakonec dostává k Curneymu a ten pohotově zakončil do prázdné brány.  Mladá Boleslav vedla tři minuty před koncem utkání 3:5. Brno ale dohrálo zápas bez brankaře a nakonec prohrálo 3:7. Oba dva poslední góly vstřelil do prázdné brány Jan Natov.

„Zápas rozhodla třetí třetina, přesto, že máme hru pěti proti šesti dobře nacvičenou, velice rychle jsme v ní inkasovali. A samozřejmě disciplína. Se soupeřem, jako je Mladá Boleslav, si nemůžeme dovolit dvě vyloučení po sobě,“ komentuje důvody prohry brněnský útočník a střelec prvního gólu zápasu Václav Černoch.

Přesilové hry jako jeden z faktorů, který nejvíce ovlivnil výsledek zápasu, popsal i útočník Mladé Boleslavi autor dvou branek Jiří Curney: „Je to určitě důležité. Hráli jsme v oslabení jen jednou a hned jsme dostali gól, kdybychom oslabení nehráli, pravděpodobně jsme neinkasovali.“

Mladá Boleslav tak zvítězila nad Bulldogs Brno 3:7 a i na dále se drží v čele tabulky. Po sedmi odehraných zápasech je Brno s jedenácti body zatím na páté příčce. Další zápas odehrají Brňané v den státního svátku osmadvacátého října opět v hale Vodova proti FBC PPČ  Bystroň Group Ostrava.

Branky: 5. Václav Černoch, 20. Matěj Hronek, 55. Jiří Bauer – 16. Jan Jelínek, 21. Jiří Curney, 8. Petr Krzyžanek, 52. Radek Krajcigr, 57. Jiří Curney, 58. Jan Natov, rozhodčí: Kamil Sojka – Tomáš Sojka, Vyloučení: 3:1, diváků: 514, zásahy brankářů: Filip Kuhn 20 – Lukáš Bauer 19, po třetinách 2:1, 0:1, 1:5

Klíčová slova: sport, Bulldogs Brno, floorbal, hala Vodova