19.11.2019 13:05

Florbalisté Bohemians otočili ve třetí třetině duel s Libercem a zvítězili

Autor: Ondřej Charvát | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Jedenácté kolo nejvyšší české florbalové soutěže svedlo netradičně v pondělí hráče domácích Bohemians a Liberce. Přes to, že Liberečtí vedli i po druhé třetině o dvě branky, odešli nakonec jeho hráči z duelu poraženi. Zelenobílí totiž předvedli v závěrečné třetině velký obrat a dokázali utkání otočit na 7:6.

Buly při zahájení druhé třetiny zápasu florbalové Superligy mezi Bohemians a Libercem. Autor: Ondřej Charvát

Praha – Florbalisté Bohemians dokázali v pondělní dohrávce jedenáctého kola Superligy porazit hráče Liberce na své palubovce 7:6. Vítězství domácích se nerodilo lehce, ještě dvě minuty před druhou sirénou prohrávali domácí o tři branky. Ve třetí třetině se však „Klokanům“ podařilo utkání otočit, hlavně díky hattricku Patrika Kielera. Hosté naopak nenavázali na produktivní čtyřgólovou první třetinu a ve zbývajících dvou vstřelili jen dvě branky a odjeli z Prahy s prázdnou.

Favoritem utkání florbalové Superligy byli jednoznačně domácí Bohemians, kteří se pohybují v tabulce na místech zaručující účast v následném play-off. Naproti tomu florbalisté Liberce okupují předposlední místo. První třetina se však nesla v úplně opačném gardu a proti papírovým předpokladům. Liberecký Jakub Kopecký minul odkrytou branku domácích již v prvních sekundách zápasu. Do vedení šel však nejprve celek domácích, Lukáš Kuncman přihrál míček na střed Patriku Kielerovi, který zamířil přesně. O tři minuty později dokázali hosté po přečíslení srovnat, rychlou střelou forhendem se prosadil Daniel Kroupa. Domácí Bohemians přešli do tlaku, žádnou svou šanci však využít nedokázali – hosty držel brankář Tomáš Janota a branková konstrukce.

Nemohoucnost hráčů v zelenobílém v zakončování Severočeši náležitě potrestali a síť za brankářem Michalem Kotoučkem rozvlnili do zvuku první sirény ještě třikrát. Liberec byl v zakončování efektivnější. Na příznivější skóre 2:4 z pohledu domácích korigoval v závěru třetiny Matyáš Krebner. Druhá část již tolik branek nepřinesla, obě mužstva se prosadila pouze jednou. „První třetina se nám opět nevydařila, tak jako v Pardubicích. Ve druhé části jsme měli spoustu šancí a neproměněných přesilovek, na těch musíme rozhodně zapracovat,“ zhodnotil první dvě třetiny asistent trenéra Bohemians Martin Forman. Bohemians opravdu dostali možnost hrát čtyři přesilovky, využili pouze jedinou. A při jedné dokonce inkasovali z hole libereckého Adama Balatky.

Třetí třetina byla zahájena za stavu 3:5 z pohledu domácích. Tribuny ve Sportovní hale Slavia, netradičním domácím prostředí Bohemians, své domácí zápasy hrají  hráči Bohemians klasicky v hale Děkanka, byly zaplněny zelenobílými fanoušky, kteří hnali své hráče za vyrovnáním. A povedlo se jim to. Po gólech Patrika Kielera a Patrika Šebka srovnali ještě před padesátou minutou zápasu. Třetí třetina však byla výsledkově jako na houpačce, za tři minuty vrátil vedení hostům zpět Radek Valeš po výborné práci Petra Kološe.

Poslední okamžiky zápasu však patřily nakonec domácím. Dvě minuty před koncem završil Patrik Kieler hattrick po výhozu brankáře, v první sekundě poslední minuty zápasu strhnul vedení na stranu Bohemians svým druhým gólem Matyáš Krebner. „Dnešní zápas byl plný emocí a zvratů. Předvedli jsme nejlepší výkon za poslední čtyři zápasy a určitě bychom si zasloužili odvést nějaké body. Zápas rozhodly detaily, na kterých musíme ještě zapracovat,“ posteskl si po zápase trenér Liberce Ladislav Láska. Jeho tým se nadále v tabulce potácí na jejím konci, naopak jeho pondělní soupeř se po třetí výhře v řadě posunul již na pátou příčku florbalové Superligy.

Klíčová slova: florbal, Praha, sport, superliga