26.10.2018 23:48


Fléda si pořídila nový generátor energie. Skupina Skyline svým elánem roztančila celý klub

Autor: David Studnický | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Čtvrteční noc byla v ulici Štefánikova rušná. Hudební klub Fléda hostil ve svých útrobách pražskou skupinu Skyline, přičemž to chvílemi vypadalo, že se prostor hlavního sálu přemění na elektrárnu. Tolik energie, kolik kapela na pódiu nechala, by totiž mohlo zásobovat celé Brno na léta dopředu.

Skyline převedli skvělou show a energii. Na fotografii MC Jacob při písni Automatic.

Přijíždím šalinou na zastávku Hrnčířská. Už při průjezdu kolem Flédy lze pozorovat desítky metrů táhnoucí se frontu z nitra klubu. Míjím stojící fanoušky a ve vzduchu cítím očekávání, vzrušení i vedlejší prodejnu kebabu. U vchodu si mě nepřátelsky prohlédne ochranka a vpouští mě dovnitř. Řadím se do fronty na šatnu, odkládám svršek a loučím se s milovanou dvacetikorunou. V předsálí již hraje hudba, kterou návštěvníky zásobuje dýdžejské duo Kotlyk & iGore.

Odbila devátá hodina a světla ještě svítí. V ten moment měl začínat koncert Skyline, na který se už těší moře fanoušků. Před branami Flédy však ještě stojí zástup lidí. Minuty přibývají. Po dvacetiminutovém zpoždění lze na návštěvnících stále vidět natěšení, ve kterém se ale pomalu míhají záblesky rozmrzelosti.

Marka Rybin vstoupila do kapely v roce 2008.

Je půl desáté večer a světla konečně hasnou. Flédou se rozezní hudba a v publiku se hromadí nadšení. Na pódium stoupá ze zákulisí zpěvačka Marka Rybinová a ozývají se první tóny skladby Flame. Navzdory pomalejšímu rytmu písně propuká vřava. Při druhé písni zpěvačku doplňuje Jakub Bína, známý pod uměleckým jménem MC Jacob. Společně pak tasí One in Million, čímž naplno roztančí celou Flédu. Úvodní trojici pak zakončují skladbou Automatic z jejich posledního alba Jungle.

Živost, radost, a především přehršel energie. To vše vyzařuje ze skupiny Skyline, zatímco jim dvojnásobnou porci publikum vrací. V momentě, kdy hrají část svých nejslavnějších písní jako Staying Alive, Irie či Dancing With Fire, se tento pocit umocňuje. V půlce koncertu však dochází k úsměvnému momentu, neboť Jacob oznamuje, že si zapomněl pásek a padají mu kalhoty. Podle následujících ohlasů a reakcí usuzuji, že přední řady plné žen přijímají tuto informaci více než pozitivně. Jejich sny jsou však zhaceny obětí jednoho z návštěvníků, jenž mu poskytuje svůj pásek.

Fanoušci tančili, zpívali a co je to nejhlavnější, bavili se. Na fotografii frontman kapely Jakub Bína

Rozhlížím se kolem sebe a pozoruji, že všichni buďto tančí, nebo se o to alespoň pokoušejí. A tím myslím opravdu všichni. Dochází na skladbu s názvem Smudge Your Make-Up, kterou lze přeložit jako Rozetři si make-up. Vzhledem k tomu, jak energicky všechny přítomné nositelky make-upu tančí, vnímám tento vzkaz jako víceméně zbytečný. Poté už ale Jacob velí, aby udělali všichni rozruch a fotí si s publikem selfie. Tuto proceduru postupně opakuje se všemi členy kapely.

V klubu Fléda hrají Skyline také poprvé svůj nový singl s názvem Move On. Ačkoliv vyšel teprve před několika dny, valná většina návštěvníků zná alespoň refrén, což kapelníkům vykouzlí úsměv na tváři. Závěr koncertu patří kultovním písním Ocean a Fairytale Teller. Kapela mává, děkuje a odchází do šaten. Jenže marně. V publiku to vře a lidé si žádají ještě jednu píseň. A ještě dvě. Nakonec dostávají, co chtějí. Skyline se s Brnem loučí ikonickou stejnojmennou skladbou posledního alba s názvem Jungle.

Některé skladby zpívá jen zpěvačka Marka Rybin, jako zde na fotografii píseň Timeless

Je to krásný, pestrý a hlavně energický zážitek. O to víc pohladí po duši fakt, že z každé zakoupené vstupenky věnuje kapela deset korun neziskové organizaci pomáhající dětem, mladým i celým rodinám v obtížné životní situaci. S vědomím, že jsem se nejen královsky bavil, ale také pomohl dobré věci se s Flédou loučím. Doufám, že tato pražská partička opět v blízké době zavítá do naší moravské metropole.

Klíčová slova: Skyline, Fléda, koncert

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.