03.12.2020 19:26


Fitness centra po téměř dvou měsících znovu otevřela

Autor: Kateřina Špásová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Od 9. října zely všechny posilovny, tělocvičny i bazény prázdnotou. Po osmi týdnech se tak během dnešního dne mohl znovu rozjet jejich provoz. Jak to vypadalo v jednom z pardubických fitness center se vydala zjistit redakce Stisku.

Pardubice – První ráno v třetím stupni Protiepidemického systému (PES) se nese ve znamení sněhu a mrazu. Od dnešního dne mohou znovu obnovit svůj provoz například restaurační zařízení nebo fitness centra. V posilovně na okraji Pardubic je už od samého rána velmi rušno. Příznivci sportu si totiž nemohli znovuotevření nechat jen tak ujít.

Podmínky a opatření

Do menšího fitness centra OK Gym na sídlišti Dubina se vstupuje přes malé dveře z boku budovy. Po zdolání několika schodů a rozevření látkových závěsů se objevuje poměrně rozsáhlý prostor plný různých posilovacích strojů a dalšího vybavení. Kousek od vstupu je malá recepce. Za tou dnes stojí Marie Drobná. „Do práce jsme se už všichni těšili. Strávili jsme tu dost času úklidem a drobnými rekonstrukcemi, ale ten provoz už nám všem moc chyběl,“ říká.

Mimo velký otevřený prostor s náčiním je ale součástí centra i solárium, tělocvična pro skupinové lekce nebo sál pro bojové sporty. Celková rozloha centra je tedy přes 750 metrů čtverečních. „Nařízení nám umožňuje pustit dovnitř jen tolik lidí, kolik se jich tady při zachování podmínky na patnáct metrů čtverečních na osobu vejde. Což znamená asi padesát,“ popisuje spolumajitel firmy provozující posilovnu MP Company Ladislav Mazuch. Jak ale dodává recepční, tolik lidí se tu většinou nesejde nikdy.

Před recepčním pultem stojí stoleček s dezinfekcí na ruce a papírem s popsanými pravidly. Samozřejmostí jsou dvoumetrové rozestupy, pravidelná dezinfekce všech pomůcek nebo nošení roušek po celou dobu pobytu v prostoru. „I když je to všem nepříjemné, nezdá se mi, že by to někdo záměrně bojkotoval,“ konstatuje recepční zpoza plexiskla, které je na recepčním pultu napevno připevněno.

Lepší s rouškou, než vůbec

Do devíti hodin se posilovnou protočí zhruba patnáct sportovců. Z velké části se jedná o muže ve středním věku, kteří po svém tréninků míří do kanceláří. Jedním z nich je i administrativní pracovník Aleš Michalec. „Jamile jsem se dozvěděl, že se budu moct už ve čtvrtek vrátit do posilovny, bylo rozhodnuto. Rouška ne rouška, ten sedmitýdenní výpadek mi dal pořádně zabrat,“ směje se mladý muž a ukazuje na svou postavu v zrcadle na zdi.

O kousek dál stojí u jednoho ze strojů opřený starší muž v bílém tričku. Do této posilovny prý chodí pravidelně už několik let a během uzavření mu jeho pravidelný pohyb velmi scházel. Roušku má na bradě a ztěžka oddechuje. „Myslel jsem, že to v pohodě zvládnu, ale prodýchat tyhle látkové roušky je opravdu náročné,“ dodává muž, jemuž ale nikdo neřekne jinak než Rosťa.

Do hovoru se zapojuje i další návštěvník fitnesscentra. „Já jsem si právě proto objednala speciální roušku přímo na sport. Měla by být z prodyšnějšího a lehčího materiálu,“ ukazuje svou ochranu úst a nosu mladá žena Tereza Málková.

Lepší zítřky

Okolo desáté hodiny se zdá, že je prostor více zaplněn. Jak ale říká Drobná, rekordní návštěvnost dnes určitě nečeká. „Chodí sem v podstatě pořád stejní lidé. Někteří pravidelně v dopoledních hodinách, jiní až navečer. Nemyslím si, že by tomu dnes mělo být jinak,“ dodává. Přesto ale doufá, že se brzy vše vrátí do normálu a na počtu lidí uvnitř ani rozestupech už tolik záležet nebude.

Klíčová slova: posilovny, fitness centra, otevření, roušky

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.