25.10.2019 10:56


Finská sauna nebo parní lázeň. Za Lužánkami otevírají nové wellness centrum za 36 milionů

Autor: Filip Bednář | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

V prostorách městského plaveckého stadionu v Lužánkách vzniklo nové wellness centrum, které návštěvníkům nabízí finskou saunu, zážitkové sprchy nebo VIP zónu. Vybudování město stálo 36 milionů korun. Centrum zahájí provoz 1. listopadu 2019.

Přestřižení

Brno – Zástupci města a společností Starez – Sport a Syner dnes slavnostně otevřeli nové wellness centrum v bazénu za Lužánkami. „Při budování centra jsme se inspirovali moderními trendy a zároveň jsme návštěvníkům chtěli nabídnout co nejrozmanitější relaxační služby,“ řekl náměstek brněnské primátorky Petr Hladík.

Wellness centrum je umístěno pod tribunou plaveckého stadionu. „Návštěvníci bazénu mohou bezplatně navštívit parní aroma kabinu s vonnými esencemi. Další služby jsou zpoplatněny zvláštním poplatkem,“ sdělila tisková mluvčí společnosti Starez – Sport Michaela Radimská.

Součástí relaxační zóny je velká finská sauna, parní solná lázeň a biosauna s kamny finského typu a lávovými kameny. „Tyto prostory dohromady pojmou 56 návštěvníků,“ doplnila Radimská. Ke zchlazení pak slouží tři zážitkové sprchy, studna s ledovou tříští nebo venkovní bazén. Vše doplňují relaxační lehátka, která jsou umístěna na terase vedle bazénu i uvnitř wellness centra. „Specialitou je pak VIP zóna s parní saunou a whirlpoolem pro čtyři osoby,“ uzavřela Radimská.

Vstupné do wellness zóny si budou moci návštěvníci zakoupit se vstupem do bazénu nebo na recepci přímo v relaxační zóně. Základní doba pobytu ve wellness centru je 90 minut a každý příchozí dostane při příchodu prostěradlo zdarma. Vše se platí pomocí čipových hodinek a úhrada se pak provádí u hlavní poklady při východu z areálu.

„Stavba centra byla dalším krokem při modernizaci bazénu za Lužánkami a doufáme, že přilákáme návštěvníky všech věkových kategorií,“ sdělil generální ředitel společnosti  Starez – Sport Martin Mikš. Původní náklady na stavbu centra činily 19 milionů korun, ale po rozhodnutí začlenit do rekonstrukce i terasu na Sportovní se celková cena relaxační zóny vyšplhala na 36 milionů korun. Realizaci provedla společnost Syner.

Základní dospělé vstupné za hodinu a půl strávenou ve wellness zóně se pohybuje od 250 do 290 korun ve všedních dnech a 300 korun o víkendech. Za VIP část wellnessu pak za stejnou dobu zaplatí návštěvník od 1000 do 1300 korun. Kompletní ceník naleznete zde.

Klíčová slova: wellness centrum, bazén, Lužánky

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.