06.04.2016 13:38


Finále České Miss nezachránily ani krásné finalistky

Autor: Michaela Tvrdíková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

V sobotu večer Češi poznali novou královnu krásy. Odborná porota vybrala ve Smetanově síni Obecního domu jednadvacetiletou rodačku z Náchoda, Andreu Bezděkovou. Kromě již tradičních napevno přidělaných úsměvů, afektovaných gest či naučených prázdných frází byl večer charakteristický nejedním trapným okamžikem.

Jsou tomu pouhé čtyři dny, kdy diváci mohli sledovat vyhlášení nejprestižnější české soutěže krásy a internet je už zaplavený převážně negativními reakcemi. Novou Českou miss se stala studentka a roztleskávačka Andrea Bezděková. Na trůnu vystřídala vítězku minulého ročníku, Nikol Švantnerovou. Stejně jako v předchozích letech, ani tentokrát nechybělo druhé a třetí místo v podobě titulu Miss World a Miss Earth. První zmíněnou pozici obsadila favoritka mnohých youtube fanoušků, blogerka Natálie Kotková, která se později zúčastnila největšího faux pas večera. S titulem České Miss Earth odešla osmnáctiletá tanečnice Kristýna Kubíčková. Ale čím se tento večer od těch předchozích lišil?

Nejde ani tak o srovnání dvou posledních ročníků, ale spíše o kontinuální zhodnocení, neboť úroveň soutěže klesá rok od roku postupně. Největším kamenem úrazu byla samotná „show“, jestli se to tak dá ještě nazvat. Na úvod chybělo představení jednotlivých finalistek, které v minulosti umožňovalo si dívky prohlédnout každou zvlášť bez přehnaných stylizací. Místo toho večer zahájily předtočené medailonky a nejoblíbenější část především pro pány – promenáda v plavkách. Ta své opodstatnění má, neboť jde o soutěž krásy a dokonalá postava je pro účast nezbytným předpokladem. Jako začátek celého přenosu se však podle mě nejednalo o nejpromyšlenější krok.

Dalším mínusem letošní volby miss byla absence volných disciplín, které v minulých letech odhalily talent soutěžících a dokázaly je od sebe odlišit. Nedílnou součástí předešlých ročníků byly i rozhovory s každou z finalistek, které měly za úkol prověřit jejich vyjadřování, intelekt a pohotovost. Namísto toho letos hrály všechny dívky hromadně s moderátory vědomostní hru, která působila jako fraška ze školy v přírodě.

Ani moderátorské duo Bouček-Mareš celkový dojem nevylepšilo. Promenádu v plavkách komentovali s využitím elektronické tužky stejně jako komentátoři hokeje. Někomu to mohlo přijít vtipné, ale už tak laciná přehlídka byla tímto krokem ještě více degradována. Příliš si nepomohli ani přirovnáním návrhářky Matragi k tunelu Blanka.

Kdo se pozorně díval, mohl si všimnout, že pár okamžiků před vyhlášením vítězky jedna z dívek v dlouhé róbě při chůzi málem upadla. To se samozřejmě stává. Ale paradoxní je, že se to stalo právě dívce s číslem čtyři, která následně vyhrála. Pád korunky z hlavy vicemiss Natálie Kotkové a následné rozbití tohoto šperku bylo pomyslnou třešničkou na dortu už tak dost zpackaného večera.

Oproti uplynulým ročníkům byl sobotní přenos zhruba o hodinu kratší, ale jeho nízká úroveň dokazuje, že ne vždy se vyplatí šetřit. Za sebe mohu říci, že mě večer zklamal, příští rok si budu hledat jiný večerní program.

Klíčová slova: miss, soutěž, krása, finále

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.