07.04.2018 10:40


Festival Ochutnej svět ukáže milovníkům gastronomie, jak uvařit chřestýše nebo hmyz

Autor: Rudolf Požár | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

V prostoru Malé Ameriky v Brně  se potřetí pořádá přehlídka receptů z cizích zemí s názvem Ochutnej svět. Letošní ročník festivalu představí české, slovenské, asijské a peruánské speciality. Součástí festivalu bude křest nové kuchařky a vystoupení cestovatelky a foodblogerky Kamily Rundusové.

Ochutnej svět (ilustrační foto). autor: Rudolf PožárBrno – Festival Ochutnej svět oživí 28. a 29. dubna 2018 prostory Malé Ameriky poblíž brněnského hlavního nádraží. Třetí ročník festivalu, který seznamuje návštěvníky s exotickou kuchyní, letos ukáže pokrmy připravené z chřestýše, hmyzu nebo neobvyklých mořských plodů. S kuchařskou show na festivalu vystoupí foodbloggerka Kamila Rundusová známá pod přezdívkou Kamu. Kuchařku s názvem Život z pánve pokřtí kuchař Petr Erin Kováč.

V průběhu celé akce se bude vařit podle exotických receptů přímo na pódiu. „Cílem festivalu je ukázat návštěvníkům, že v Brně potkáte nejenom spoustu dobrých českých restaurací, ale i kuchyně ostatních světadílů, které jsou pestré, zajímavé a zdravé,“ řekla organizátorka Dana Drásalová. Moderátorem akce bude Ondřej Blaho známý z pořadu Dobré ráno na České televizi. „Výzvou bylo oživení prostoru na Malé Americe, kde se nám podařilo dlouhodobě pronajmout a zrekonstruovat industriální halu,“ dodala Drásalová.

Vrcholem festivalu bude vystoupení foodbloggerky Kamily Rundusové. Kamu cestuje po světě a sbírá od místních obyvatel recepty. Vařila také například v restauraci Jamie Olivera. Prezentovat se bude česká, slovenská nebo asijská gastronomie a extrémní kuchyně. Kuchař Jan Rimpler například představí návštěvníkům netradiční peruánskou kuchyni. „Za pár let budou evropští kuchaři vyhledávat jídlo z Peru, protože se tam používají perfektní suroviny,“ vysvětloval Rimpler.

Petr Erin Kovář na festivalu pokřtí knihu Život v pánvi, napsanou na motivy stejnojmenného televizního pořadu o vaření. Část výtěžku z knihy chce autor darovat dětskému psychiatrickému oddělení Thomayerovi nemocnice v Praze. Druhý den festivalu Kováč vystoupí na benefiční kuchařské show společně s malým Honzíkem trpícím psychickou poruchou. „Chtěl bych tím poukázat na problém, který má velké množství dětí. Honzíka vaření odpoutává od jeho problémů, baví ho a tároveň naplňuje,“ sdělil Kováč.

Klíčová slova: Ochutnej svět, Kamu, Kováč, chřestýš,

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.