21.05.2017 10:18


Festival Ochutnej Česko přilákal na hrad Veveří desítky lidí

Autor: Daniela Ottová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Sobotní akci věnovanou dobrému jídlu mohli zájemci navštívit na hradu Veveří. Čekaly na ně stánky s lidovými řemesly, a především s jídlem. Stánkaři potěšili příznivce slaných i sladkých dobrot. Festival i jeho doprovodný program trvaly od dopoledne do večerních hodin.

 

Po jídle se jako dezer hodil například cupcake. Foto: Daniela Ottová

Brno – Jedlíci a gurmáni se na hradě Veveří objevovali již od zahájení festivalu v deset hodin dopoledne. Mezi stánky se procházeli jednotlivci i celé rodiny, často doprovázené psy, kteří mlsně pokukovali po klobásách a frgálech. Lidé se nenechali odradit ani chladným počasím a zataženou oblohou.

Akci doprovázel různorodý program. Návštšvníci se mohli pokochat tradičními lidovými výrobky, vidět v akci Kuchaře roku 2016 Petra Erina Kováče nebo sledovat soutěž jedlíků. Té se zúčastnilo pět mužů. Jedním z nich byl Jarda Němec, který je mezi kompetitivními jedlíky velice známý. Drží světový rekord v pojídání vajec vařených natvrdo. Za dvě minuty jich spořádal dvacet. Nikoho tedy nepřekvapilo, že více než půl kilovou kombinaci zelí a knedlíku snědl první právě on. Za odměnu si odnesl pohár a zelí.

Návštěvníky bavili i hudebníci. U hlavního pódia vystoupily Martina Zavadilová a Miroslava Šubíková. Oblečené v tradičních krojích hrály na harmoniku a zpívaly. Po areálu se také pohyboval Dudák Ondráš v černé tunice s kapucí. Tuniku doplňovaly punčochy a boty se špičkou, na nichž měl přivázané rolničky. Své hraní doplňoval krátkými vysvětleními, z jaké doby a místa ten či onen kousek pochází. V jeho blízkosti se hodně držely děti. „Specializuji se na keltskou hudbu z různých oblastí,“ uvedl ke svému vystoupení Ondráš.

Mnoho rodin využilo možnosti půjčit si deku a udělalo si provizorní piknik. K občerstvení si mohli zakoupit sýry, uzeniny, pečené maso či muffiny a zmrzlinu. Na své si přišli i vegani, kteří si pochutnali u stánků s veganskými dobrotami. Děti se navíc mohly zabavit malováním na obličej nebo pískováním. „Funguje to jako opačná nálepka. Děti dostanou papír s vyřezaným motivem, postupně odlepují vrchní část a sypou na lepkavé části barevný písek. Zvládne to prakticky každý,“ vysvětlila Denisa Bernasová, která u stánku dětem pomáhala.  „Je to pěkné a děti se u toho zabaví. My se zatím alespoň podíváme na program,“ komentovala tuto činnost paní Petříčková, která se na festival přijela podívat s rodinou.

 

 

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.