05.10.2017 13:46


Festival ekologického filmu je opět v Brně. A možná přijede i elektromobil

Autor: Jakub Sekanina | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Smog, špatná kvalita vzduchu a cesty k odstranění těchto problémů. V tomto duchu se nese letošní, již čtyřicátý čtvrtý ročník filmového festivalu Ekofilm. Ten mohou zájemci zdarma navštívit od pátého do sedmého října na Fakultě sociálních studií, Náměstí Svobody a dalších místěch v Brně.

Brno - Filmový festival Ekofilm odstartuje svůj čtyřiačtyřicátý ročník již tento čtvrtek v Brně. Celá akce trvá až do soboty a je pro všechny zájemce přístupná zcela bezplatně.

Přestože jde o filmový festival, celý projekt není pouze uměleckou událostí. Slogan letošního Ekofilmu zní „Jdi na vzduch“ a souvisí právě s jeho doprovodným programem. Ten se zabývá především řešením špatné kvality ovzduší v Česku. Na případné zájemce pak čekají přednášky a diskuse s odborníky v oblasti ovzduší, ale také si doslova sáhnout na možná řešení tohoto problému.

Zástupci nadace Partnerství -(zleva) Michal Veselý a Martin Gillár

Přibližně polovinu znečištění ovzduší způsobuje doprava. Tento problém je tak největším a současně nejhůře kontrolovatelným. Alespoň částečným řešením má být rozšíření elektromobilů. Podle Vladislava Smrže, náměstka ministerstva životního prostředí, ani není jiná cesta než právě rozšíření automobilů. „Doprava je vážně asi největší problém z hlediska uplatnění opatření, které by reálně snížilo jeho vliv na ovzduší. Momentálně chceme, aby lidé věděli, že elektromobily jsou auta jako každá jiná, a proto, mimo jiné, připravujeme i další vlnu dotací pro města na nákup elektromobilů“, dodává Smrž.

V rámci celé události mohou návštěvníci zavítat na EkoExpo. Areál stojí na Náměstí svobody a zájemci se tam mohou poučit o nejnovějších inovacích v oblasti technologie, nebo si prohlédnout vzdělávací programy se zaměřením na ekologii a šetrnost k životnímu prostředí. „EkoExpo je zároveň bránou, i srdcem celého festivalu,“ prohlašuje ředitel nadace Partnerství, jednoho z partnerů festivalu, Martin Gillár.

Velkým lákadlem pro potencionální návštěvníky bude i koncert skupiny N.O.H.A.. Ti tak vystřídají Dana Bártu a jeho skupinu Illustratosphere, kteří otevřeli loňský Ekofilm. Koncert je, stejně jako zbytek akce, zdarma.

JS

Klíčová slova: Ekofilm, EkoExpo, filmový festival, elektromobil, N.O.H.A.

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.