21.05.2019 21:00


Festival Dokořán představí divákům různorodé podoby hudebního divadla

Autor: Marie Kolajová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Městské divadlo v Brně pořádá sedmý ročník festivalu Dokořán pro hudební divadlo. Od 7. do 12. června mohou diváci navštívit představení jedenácti divadelních souborů z České republiky i ze zahraničí. Festival doprovází koncerty a charitativní akce.

Audio

    Dramaturg Jan Šotkovský doporučuje představení festivalu Dokořán. Autor: Marie Kolajová
         
    Autor:

Festival Dokořán představili organizátoři novinářům na tiskové konferenci. Foto: Marie Kolajová Brno  Představení letošního ročníku divadelního festivalu Dokořán se odehrají na dvou scenách Městského divadla v Brně, ale také v Divadle na Orlí. Akce zaměřující se na hudební scénu potrvá od 7. do 12. června. Ke zhlédnutí budou představení, koncerty a charitativní akce.

Diváci se kromě českých představení mohou těšit i na hostující divadelní celky ze Slovenska a Velké Británie. Novinkou bude anglický muzikál s názvem Láska až za hrob, který získal prestižní cenu Cameron Mackintosh Award.

„Chceme, aby bylo divadlo zajímavé nejen pro dospělé, ale i pro děti," řekla produkční Městského divadla v Brně Věra Kadlecová. Z toho důvodu zahrnuli pořadatelé do programu představení O Perníčkovi, loutkovou komedii O hodině navíc aneb Potlach v hustníku a muzikálové melodrama Malý princ.

Podle dramaturga Jana Šotkovského není hudební divadlo jen o muzikálech. „V programu nenajdete klasický muzikál," sdělil Šotkovský, který doporučuje Měsíční sonátu č. 11. V muzikálu vystupuje trojice dýdžejů, která ztvárňuje doslovný přepis komunikace posádky Apolla 11 s řídícím střediskem NASA v Houstonu.

Festival nabízí zdarma doprovodný program v podobě charitativního bazaru pro nadaci Velvet smile či koncerty ve dvoru Městského divadla. Vstupenky na všechna představení kromě Malého prince mohou lidé zakoupit na pokladně Městského divadla. Lístky na muzikál inscenující známý příběh světové literatury Malý princ jsou vyprodané.

Klíčová slova: festival Dokořán, hudební divadlo

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.