12.05.2018 23:49


Festival deskových her mohou Brňané navštívit i v neděli

Autor: Jaroslav Galba | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Zahrát si deskové hry mohou zájemci od pátku do neděle v gaming hubu Black Oil v Kotlářské v Brně. Akci pořadají milovníci společenských her z brněnského Deskoherního klubu již po sedmé. Pro návštěvníky připravilli přes dvě stě her i tématický workshop. Celodenní vstup vyjde fanoušky deskovek na čtyřicet korun.

Brno – Festival deskových her mohou Brňané navštívit o víkendu v hracím klubu Black Oil v Kotlářské ulici. Pro návštěvníky si organizátoři z Deskoherního klubu připravili víc jak dvě stě her. Akce začala již v pátek odpoledne a skončí zítra v šestnáct hodin. Organizátoři očekávají, že jejich akce osloví necelé dvě stovky lidí.

„Festival pořádáme čtyřikrát do roka, vždy každé tři měsíce. Nyní jsme se do toho pustili již posedmé. Obvykle si za tři dny přijde zahrát asi dvě stě zájemců. Návštěvnost samozřejmě ovlivňuje také počasí a roční doba. V létě tak přišlo kolem sto padesáti lidí, na podzim o osm desítek více,“ přiblížil jeden z organizátorů Martin Řehořík. „Dneska máme téměř plno, ale včera přišla jen málo hráčů, nejspíš kvůli majálesu. Očekávám tak podobnou návštěvnost jako bývá v létě,“ dodal.

Prostory nedaleko lužáneckého parku pořadatelé využili již po páté v řadě. Pochvalují si zejména velikost pronajaté místnosti, která je obvykle kompletně zaplněná. „Bývá tu plno, a tak často chybí místa na sezení. Stoly jsou k dispozici vždycky, ale chybějí tu židle,“ všiml si Pavel Hladík, který se akce zúčastnil již potřetí.

Lidé na festival míří hlavně proto, aby si vyzkoušeli hru, kterou zatím nehráli či ji nevlastní. Každý z organizátorů se tak musí naučit spoustu pravidel, aby je na akci dokázal vysvětlit hráčům. „Obvykle se nás o to stará asi osm, tento víkend jsme tu ale jen čtyři a tak je všechno náročnější. Dnes tu jsme od dopoledne až do noci a po celou tu dobu neustále vysvětlujeme, jak se co hraje,“ sdělil Řehořík s tím, že on sám zná pravidla přibližně šedesáti titulů.

Návštěvníci si mohli některé kusy zahrát také přímo s jejich tvůrci. „O akci jsme se dozvěděli náhodou. Kolega ze zahraničí zrovna přijel do Brna, tak jsme se dohodli, že zde předvedeme naši novou hru a shodou okolností jsme narazili na tuhle akci,“ uvedl designer jednoho z titulů David Hladký. „Jsem rád, že náš produkt lidi zaujal. Včera jsme prodali hned dvě krabice,“ byl spokojen Hladký.

Lidé, kteří dnes ani včera nepřišli, mohou festival navštívit ještě v neděli. Kromě her na ně čeká také kurz malování. „Bude to náš první workshop. Podařilo se nám domluvit malíře, který lidi ukáže, jak správně nabarvit figurky,“ uzavřel Řehořík. Celodenní vstup zájemce vyjde na čtyřicet korun.

Klíčová slova: deskové hry, hry, Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.