12.11.2019 21:42


Farmaceutická fakulta by se znovu mohla stát součástí Masarykovy univerzity

Autor: Tomáš Mitvalský | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Vedení Veterinární a farmaceutické univerzity se domlouvá na možném připojení její Farmaceutické fakulty k Masarykově univerzitě v Brně. Fakulta byla její součástí už v padesátých letech. V následujících dnech spolu budou jednat rektoři obou univerzit.

Brno – Farmaceutická fakulta by se opět mohla stát součástí Masarykovy univerzity. Obě strany se spolu domlouvají na podmínkách. „Zatím jsme na úplném začátku a momentálně čekáme na dohodu rektorů univerzit,“ uvedla děkanka Farmaceutické fakulty Radka Opatřilová.

Zájem o spolupráci, který vyústil v možné připojení k Masarykově univerzitě, projevilo samo vedení Farmaceutické fakulty. Ta byla v Brně obnovena roku 1991 a je součástí Veterinární a farmaceutické univerzity. „Vyjednávání začalo přibližně před čtyřmi měsíci, zatím spolu komunikují jednotlivé komise a výsledek budeme snad znát během několika měsíců,“ řekl předseda Studentské komory Akademického senátu Masarykovy univerzity Tomáš Varga.

Vedení Farmaceutické fakulty už o situaci uvědomilo i její studenty. „Líbí se mi na tom možnost spolupráce s Přírodovědeckou a Lékařskou fakultou, vadí mi ale přesun do kampusu. Areál v Králově poli je mnohem hezčí,“ odpověděla studentka třetího ročníku farmacie Petra Műllerová na otázku, jaký má názor na spojení fakulty s Masarykovou univerzitou.

Farmaceutická fakulta je v současné době v jednom areálu s Veterinární fakultou na Palackého třídě. „Dává mi větší smysl, aby byla fakulta přesunuta do univerzitního kampusu. Usnadnilo by jí to spolupráci s Lékařskou a Přírodovědeckou fakultou, které jsou jeho součástí,“ sdělil Varga. Masarykova univerzita ale zatím nemá budovu, ve které by mohla sídlit Farmaceutická fakulta. „Nejreálněji zatím vypadá možnost, že fakulta zůstane ještě na určitou dobu součástí areálu v Králově poli,“ dodal předseda Studentské komory.

Farmaceutická fakulta byla už dříve součástí Masarykovy univerzity od roku 1952 až do roku 1960, kdy byla přesunuta do Bratislavy. Po sametové revoluci se fakulta vrátila do Brna, kde se spojila s Vysokou školou veterinární.

Klíčová slova: univerzita, farmaceutická fakulta

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.