14.11.2020 20:38


Facebook spustil svoji vlastní seznamku, dostupná je už i v Česku

Autor: Eliška Pavlasová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Na sociální síti Facebook je nyní možné si najít partnera. Od října je funkce Dating dostupná i v České republice. Jedná se o internetovou seznamku, kterou největší americká sociální síť pustila do světa už na začátku letošního roku. Do Evropy se dostala minulý měsíc.

Ilustrační fotografie, autor: Eliška Pavlasová

Česká republika – Uživatelé Facebooku si nově mohou najít na této sociální síti partnera pro život. Nová funkce Dating funguje jako internetová seznamka. Od letošního října je možné využít možnosti online seznámení již ve dvaapadesáti zemích světa.

Tahle seznamka je novým místem na internetu, kde se lidé mohou virtuálně seznámit. Založit si účet může každý, kdo má na této sociální síti běžný uživatelský profil a už mu bylo osmnáct let. Samotná aplikace člověka celým nastavením provede. „Základní věci jako jsou jméno, věk nebo rodné město to vyplnilo za mě na základě informací z mého běžného profilu. Pak jsem ještě mohl vyplnit, k čemu chci seznamku využívat. Bylo na výběr z možností: chatování, přátelství, něco závazného nebo dlouhodobý vztah. Nakonec jsem musel schválit aplikaci přístup k poloze,“ řekl dvacetiletý nový uživatel seznamky Tomáš Beránek. Dodal, že ho systém upozornil, že polohová služba musí být zapnuta, aby aplikace mohla vyhledávat protějšky z blízkého okolí.

Ačkoliv se jedná o vylepšení aplikace, tak seznamovací služba není veřejně propojena se samotným profilem uživatele na sociální síti. „Hledání partnera je hluboce osobní věc, a proto jsme do popředí naší seznamky postavili bezpečnost a ochranu soukromí. Zavázali jsme se, že tato nová aplikace bude pro lidi místem, kde se budou cítit dobře při hledání vztahu,“ uvedla na stránkách About Facebook produktová manažerka společnosti Kate Orsethová. Prakticky to podle jejích slov znamená například to, že se uživatelům na běžném profilu nezobrazí, že se přidali na seznamku, ani se nebudou zobrazovat žádné zprávy o propojeních ani případných schůzkách.

„Myslím si, že si lidé nebudou chtít propojit profil se seznamkou a vystačí si s Tinderem (konkurenční seznamovací aplikace, pozn.red.). Sama jsem tam moc lidí nenašla, což mě odradilo. Co mě ale na seznamce zaujalo je fakt, že umí vyhodnotit zájmy lidí podle toho, u čeho dají „To se mi líbí“ na svém běžném profilu. Na základě této skutečnosti pak nabízí ty nejlepší protějšky, což je podle mě super,“ konstatovala jednadvacetiletá nyní již bývalá uživatelka seznamky Adéla Marková. K tomu podotkla, že by služba mohla být užitečná hlavně v tomto období, kdy celý svět čelí pandemii. Především proto, že je na základě protikoronavirových opatření zakázána většina kulturních akcí, na kterých se lidé běžně seznamují. Navíc je omezen volný pohyb, což hledání partnera téměř znemožňuje.

Klíčová slova: Facebook, seznamka, internet, vztah

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.