31.03.2019 16:34


Expozice pivovarnictví ve Znojmě nabízí návštěvníkům prohlídku varny

Autor: Anežka Horová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Dozvědět se o historii piva a prohlédnout si varnu mohou všichni návštěvníci expozice pivovarnictví v areálu bývalého pivovaru ve Znojmě. Komentované či volné prohlídky expozice v ulici Hradní fungují od roku 2016. Od 18. března je však varna přístupná celoročně. Návštěvníci tam uvidí technologické zařízení z roku 1930 vyrobené ve Škodových závodech v Plzni. Vstoupí i do jedné z kádí, kde zhlédnou video o historii znojemského pivovaru.

Ve Znojmě je od 18. března expozice pivovarnictví otevřená celý rok. Foto: Anežka Horová.

Znojmo – Expozici pivovarnictví ve znojemském areálu bývalého pivovaru mají nyní možnost návštěvníci prohlédnout s průvodcem či sami po celý rok. To umožnila oprava topení, které v místnostech udržuje stálé teploty. V pivní varně čtyřicetiminutovou prohlídku komentuje průvodkyně Eva Štítarská.

Expozice začíná ve čtyřnádobové varně výkladem o historii a výrobě piva. Průvodkyně vysvětluje, že se v kádích vařily dvě várky najednou. Návštěvníci se postupně dozvídají, k čemu sloužila vystírací káď, scezovací káď, mladinový kotel nebo scezovací korýtko. Před odchodem z první místnosti průvodkyně ukazuje na plechovou skříňku, na které vařiči piva kontrolovali teplotu v kádích. „Protože si tady pivovarníci občas nějaké to pivo dali a zapomněli upustit páru z kádí, teplota pak byla vyšší. Na začátku devadesátých let sládek pod vrátka vsadil takzvanou černou skříňku připojenou k počítači v hlavní budově. Pak na monitoru kontroloval, jestli zaměstnanci páru upouští,“ vypráví Štítarská.

Všichni se dále přesunují po schodech dolů do takzvaného podsvětí, kde zjišťují více informací o samotném pivu. Jako zajímavost průvodkyně uvádí například to, že po celém světě vaří sládci svrchně kvašená piva kromě těch v Plzni, Vídni a Mnichově. V těchto státech používají pivovarníci metodu spodního kvašení. Všechny informace Štítarská po celou prohlídku doplňuje historkami, které dokreslují fakta.

Do expozice pořadatelé vystavili i slady a chmel. „Rozdíl mezi vídeňským a plzeňským sladem je v tom, že vídeňský je jednou pražený. Do tmavých piv se dává méně cukru, a proto se používají barvící slady, které jsou pražené třikrát,“ říká průvodkyně a ukazuje na naplněné tubusy.

V další části prohlídky se návštěvníci dostávají točitým schodištěm dovnitř scezovací kádě, kam pořadatelé umístili televizní obrazovky. Z krátkého videa se dozvídají o historii pivovarnictví ve Znojmě. Pivo se v historickém městě vařilo od roku 1278, kdy římský král Rudolf I. udělil městu právo várečné a mílové, které ve středověku legalizovalo vaření piva. Roku 1993 privatizovala pivovar společnost Hostan. V roce 2001 ji odkoupilo vedení brněnského Starobrna. O dva roky později se však značka stala součástí Heinekenu, jehož vlastníci v roce 2009 ohlásili převedení výroby piva ze Znojma do Brna a areál pivovaru prodali městu, jelikož ho dříve vlastnilo. V roce 2014 si část prostoru areálu pronajala společnost Znojemský městský pivovar a tím se začala psát nová historie výroby piva ve Znojmě.

U vystavených plánů pivovaru Štítarská objasňuje, jak se ve Znojmě mohlo začít vařit pivo po odkoupení areálu tak brzy. „Když se Heineken zmocní malého pivovaru, tak v jeho objektu zakáže pivo vařit nebo prodávat dalších deset let. Pivovarník Haraš ale zjistil, že do dokumentu zapomněli majitelé Heinekenu zahrnout i správní budovu, kterou si poté pronajal a začal s výrobou piva dříve, než bylo možné,“ upřesňuje Štítarská. Dnes tedy v areálu funguje průmyslový pivovar s kapacitou maximálně deset tisíc hektolitrů piva ročně a majitelé zde plánují vystavět i pivovarskou restauraci se zahrádkou.

V posledních částech prohlídky si návštěvníci prohlíží také oblek sládka s chmelovými šiškami na kabátu. Štítarská vše uzavírá ukázkami a popisem historických fotografií znojemských hospod. „Pro mě jako pro obyvatele Znojma, který se zajímá o výrobu piva byla expozice určitě přínosná. Dozvěděl jsem se spoustu věcí jak o samotné výrobě piva, tak i o historii,“ hodnotí prohlídku návštěvník Radim Wirgler.

Expozice pivovarnictví je otevřená denně po celý rok. Komentované prohlídky s průvodcem se konají třikrát za den. Volné prohlídky bez odborného výkladu je možné absolvovat také ve třech časech denně. Výklad si návštěvníci v případě zájmu přečtou z dodaného textového materiálu. „Pro skupiny turistů nabízíme i individuální časy prohlídek,“ doplňuje ředitel Znojemské Besedy František Koudela, který je jedním z pořadatelů expozice.

U areálu pivovaru se nachází i Rotunda svaté Kateřiny, Znojemský hrad a stánek s čepovaným pivem ze Znojemského městského pivovaru. Návštěvníci tedy mohou hned po expozici ochutnat Znojemské pivo.

Klíčová slova: expozice pivovarnictví, Znojmo, Znojemský městský pivovar, pivo

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.