30.11.2019 23:55


Dyzajn market opět představuje inspiraci nejen na dárky

Autor: Jessica Kapetanović | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Na Dyzajn marketu si lidé mohou designové výtvory české výroby tento víkend nejen prohlédnout, ale i koupit. Až do zítřka budou trhy na Náměstí Václava Havla v Praze s volným vstupem. Druhý termín akce bude přespříští víkend v pražských Holešovicích.

Dyzajn market na Náměstí Václava Havla, Autor: Jessica Kapetanović

Praha – Designové výrobky od českých tvůrců lze nakoupit tento víkend na Náměstí Václava Havla v Praze. Zimní edice Dyzajn marketu tam potrvá do zítřejších sedmi hodin večer. Na stáncích návštěvníci můžou zakoupit oblečení, šperky, doplňky do bytu nebo třeba i přírodní kosmetiku. Nechybí ani jídlo, svařák nebo nealkoholický punč.

Na trzích své výrobky představuje kolem 180 designérů. Jedním z nich je například Tomáš Rýdl s WOWO Design, který vytváří misky a další nádobí ze dřeva. „Ve firmě jsem pouze já a moje přítelkyně. Já vytvářím produkty ze dřeva, ona do nich potom ručně vypaluje různé motivy,“ popisuje výrobu Tomáš Rýdl. Při výrobě se snaží nezasahovat do přírody a také přispívají organizacím na její podporu. „Dřevo na výrobu většinou bereme ze zahrad lidí, co zrovna potřebují pokácet strom nebo ze stromů z rizikového kácení,“ říká Rýdl.

Ve stáncích kromě představení ručně vyráběných výtvorů vaří někteří z vystavujících i jídla různých kuchyní. Lidé zde nachází mexickou, českou i asijskou. Jedním z nich je Avocado Bistro zaměřené na jídla vytvářená z avokáda. „Kamenný obchod bohužel ještě nemáme, ale měl by se otvírat v půlce prosince. Jsme malá firma o čtyřech lidech, takže jsme jako taková malá rodina. Otevření bistra je pro nás obrovskou událostí,“ vypráví jedna z kuchařek bistra Kateřina Prejzová.

Někteří z návštěvníků přichází nejen kvůli výrobkům, ale také k načerpání vánoční amosféry. „Zimní edice Dyzajn marketu mě nadchla jako každá jiná, všechny výrobce už ale znám moc dobře, protože market navštěvuji pravidelně. Je to krásné místo na to se sejít s přáteli a nasát vánoční atmosféru,“ sděluje jedna z návštěvnic marketu Pavla Sillmen.  

Tématem zimní edice Dyzajnmarketu je pomoc potřebným. Výtěžek projektů Překvap sám sebe a Dyzajn bazar&swap půjde organizaci Quip, která pomáhá naplňovat práva lidem s postižením. Na Dyzajn bazar&swap můžou lidé donést použité oblečení a další věci od českých designérů. Vše, co se na bazaru neprodá, daruje Dyzajn market podle organizátorky Olgy Velíškové second handu Přestupní stanice pro lidi bez domova. 

Druhý termín zimní edice Dyzajn marketu bude v pražských Holešovicích za dva týdny o víkendu, kam se přesouvá z důvodu rekonstrukce Národního divadla. Před Průmyslovým palácem se představí více designérů nejen z Česka, ale také například z Maďarska, Polska či Ukrajiny. Dyzajn market se koná šestkrát v roce.

Klíčová slova: Dyzajn market, design, Praha, příroda, čeští výrobci, udržitelnost

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.