15.11.2016 23:00

Dynamo vstává z mrtvých. Kometa – Pardubice 2:3

Autor: Karolína Bulisová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Dva týmy z opačných konců tabulky se střetly v úterním zápase jednadvacátého kola Tipsport extraligy. Pardubické Dynamo si překvapivě z vyprodané brněnské DRFG arény odváží tři body.

Neproměnený samostatný nájezd Davida Tomáška.

BRNO – Nečekaný kousek předvedli pardubičtí hokejisté, kterým se podařilo porazit brněnskou Kometu na jejím ledě 3:2. Momentálně předposlední tým tabulky je tak prvním, který porazil dosavadního lídra extraligy u něj doma. Pro pardubické Dynamo je to třetí výhra v řadě, po dlouhé sérii proher.

Skóre otevřel pardubický David Tomášek ve druhé třetině. Prudkou ránou nad beton překvapil brněnského gólmana Marka Čiliaka. I když se Kometě povedlo o pět minut později díky gólu Jana Káni vyrovnat, k vedení se Brňané v zápase nedostali. Ve třetí třetině poslal Pardubice nejprve do jednogólového vedení veterán Petr Sýkora. Minutu a půl před koncem zvýšil na rozdíl dvou gólů druhou trefou v zápase Tomášek, když trefil prázdnou brněnskou branku. Kometě se sice v power play povedlo snížit, vyrovnání se však nedočkala.

Ačkoliv Dynamo bylo střelecky slabší, a to dokonce o polovinu, v koncovce se jim dařilo víc. „Pardubice zodpovědně bránily střední pásmo a čekaly na šanci. Díky své kvalitní obraně a naší slabé koncovce dokázaly zvítězit,“ zhodnotil zápas brněnský kouč Kamil Pokorný. Oproti minulým utkáním převedla pardubická obrana zodpovědnější výkon, který pojistil gólman Maxwell. Právě Maxwell byl překvapivě vyhlášen nejlepším hráčem Dynama. Jeho výkon totiž zastínil dvacetiletý útočník David Tomášek, který, ač neproměnil samostatný nájezd, dokázal vstřelit dvě branky. Díky němu si Pardubice připisují tři body, pro něž si podle pardubického kouče Pavla Rohlíka přijely: „Do Brna jsme jeli s respektem. Víme, jak Kometa hraje. Hráčům jsme říkali, že nemáme co ztratit a jedeme pro body.“

Kometa i Dynamo mají silnou fanouškovskou základnu. V úterním zápase však byla atmosféra v brněnské aréně poklidná, fanoušci Brna dokonce po zápase vyvolávali jméno pardubického útočníka Petra Hubáčka, který několik sezón hájil barvy Komety. Disciplína panovala i na ledě. Rozhodčí vylučovali jen třikrát.

Kometa si první domácí prohrou sezóny způsobila pád z nejvyšší příčky tabulky, kde ji vystřídal Třinec. Své postavení ale může získat zpět hned v nedělním utkání, kdy na domácím ledě vyzve právě Oceláře. V tabulce je dělí jeden bod. Pardubice se už v pátek proti Mladé Boleslavi budou snažit prodloužit vítěznou sérii a dokázat tak, že tým pod vedením Pavla Rohlíka nepatří na konec tabulky.

Spoluautor textu: Markéta Lankašová

Klíčová slova: hokej, Dynamo Pardubice, Kometa Brno, extraliga