28.04.2018 23:09


Dvoudenní finále Prezentiády přivítalo více než třicet týmů, z vítězství se radovaly výběry z Hnúšťě a Pardubic

Autor: Ondřej Vaculík | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

V Brně se uskutečnil devátý ročník prezentační soutěže Prezentiáda. Z vítězství se radují tým z Pardubic, premiérově také ze Slovenska. V prostorech Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity se sešlo 36 týmů. Ty se musely do finále probojovat přes nominační a krajská kola, celkově jich bylo 362 z více než stopadesáti různých škol.

Vítězný tým Acoc Acoc na Prezentiádě

Brno – Skončilo finále soutěže základních a středních škol v prezentování. Devátý ročník Prezentiády se uskutečnil ve čtvrtek a pátek v prostorech Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Všechna družstva musela projít nejdříve nominačním kolem, ze kterého jich do kola krajského postoupilo třináct. „Účastníci v kategorii základních škol si své finálové prezentace připravili na jedno z témat Můj první dluh, nebo Recept na úsměv. Mužstva musela prezentace dokončit za deset dní,“ uvedl vedoucí marketingového oddělení soutěže Miroslav Hanus.

Vůbec poprvé v historii soutěže se z vítězství radoval tým ze Slovenska. Nejlepšími prezentujícími žáky do patnácti let se stalo mužstvo Techniček. LI z Gymnázia Mateja Hrebendu Hnúšťa. Porotce zaujala jejich prezentace na Recept na úsměv. „Finálovou prezentaci jsme začaly připravovat hned, jak se zveřejnila témata. Začaly jsme to celé rozmýšlet a strávili jsme nad tím celý týden. S výslednou prezentací jsme spokojené,“ řekly šťastné šampionky Ivana Kyseľová a Lea Romana Bálintová.

Středoškoláci se o svých tématech dozvěděli až v první den ráno. Celý zbytek dne měli na vytvoření prezentace, aby následující předvedli své umění. Nakonec si mohli vybrat z témat Moje první ne a Kvalita či kvantita. Porotci kromě prezentací hodnotili také prezentační dovednosti. Další bonusové body mohli prezentující získat, pokud do svého výstupu zahrnuli slovní spojení „zahradní trpaslík“.

Soutěž středoškoláků ovládl pardubický tým Acoc Acoc ze Střední školy informatiky a ekonomie Delta. Do finále se přitom dostal až díky udělení divoké karty, protože v Pardubickém kraji je přemohlo mužstvo DoiX. V Brně si vybrali téma Kvalita a kvantita. „Dělejte chyby. Zkoušejte nové věci. Protože ať to dopadne jakkoliv, kvality není bez kvantity,“ uzavřeli svou finálovou prezentaci Miroslav Varga s Vítkem Lustykem. Jejich výkon pak porotu zaujal ze všech nejvíce, a vítězství tak putovalo do Pardubic.

„Přišli jsme si to užít. Prezentiády se letos účastníme již potřetí. Hodně jsme přemýšleli, jak to celé pojmout a něco na to napasovat. Zajímavější nám přišla Kvantita nebo kvalita. Dá se tam mluvit o filozofických a životních rovinách. Snažíme se, aby byly naše prezentace zajímavé, aby bavily lidi a pomohly jim v životě,“ sdělili vítězové Varga a Lustyk.

Soutěž v prezentování žáky základních a středních škol Prezentiáda se uskutečnila ve dnech 26. a 27. dubna. Dvoudenní finále přivítalo 36 týmů z Česka a Slovenska. Celkově se letošního devátého ročníku Prezentiády se zúčastnilo 362 týmů ze 166 škol. Finalisté se nejprve museli probojovat z nominačních a krajských kol.

Klíčová slova: Prezentiáda, Techničky. LI, Acoc Acoc

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.