23.10.2020 20:44


Dvě města, stejná strategie. Jak se hromadnému uzavření podniků přizpůsobují kavárny?

Autor: Kateřina Špásová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

Ostrava, Pardubice – Dvě reportáže, dvě krajská města vzdálená od sebe přes 230 kilometrů a jedno studené podzimní ráno. Po vládních nařízeních, která uzavřela všechny kavárny i restaurace, se jejich provoz zúžil na výdejová okna a rozvozy. Každá kavárna se se situací vypořádává po svém, cíl je však stejný – vydržet. Vezmeme vás do dvou z nich.

Ostrava – Vůně výběrové kávy a sladkých dobrot se od půl osmé ráno line po ostravské Hlavní třídě. Ani v této porubské kavárně Co Kafe se kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru zákazníci neposadí. O nic z jejich nabídky ale nepřijdou. Provoz je zde od 12. října omezen na výdejní okénko – v jejich případě COKÝNKO. 

Návštěva po cestě do práce nebo z práce

Dřevotřískové okénko vsazené do vstupních dveří odděluje nejen rušnou ulici od nyní prázdného industriálního interiéru kavárny, především ale hosty od baristů Adama a Kuby v rouškách, kteří jsou připraveni doplnit zákazníkům hladinu kofeinu. V úrovni očí pak je posuvné plexisklo, skrze které je vidět do prosklené vitrínky se sladkým pečivem. Pod ním se nachází pultík s dezinfekcí. Před kavárnou nesmí chybět informační cedule s nabídkou kávových nápojů.

Nejčastějšími ranními hosty jsou lidé směřující do práce, nejvíce se tady ale zákazníci zastavují mezi druhou a pátou hodinou odpoledne po cestě z práce a o víkendech. Mezi nejžádanější patří sladké pečivo jako jsou koláče, šneci nebo buchty, které si lidé sní cestou, méně pak jdou na odbyt dorty.

První ranní hosté u okénka. Autorka: Regina Rieznerová

Rozvoz je teď ta nejlepší cesta, jak se k zákazníkům dostat

Postupně se kavárna situaci podřizuje a snaží se rozšířit svůj sortiment. Začali s vydáváním snídaní, rozváží po městě víkendové brunche hostům až do postele” a zahájí spolupráci s rozvozovou službou. To je teďka ta nejlepší cesta, jak se dostat k zákazníkům, “ dodává provozní Adam. 

Lidé se u okénka nejčastěji zastavují pro kávu z espressa, což dokazuje i jedna z prvních objednávek. Dobrý den, espresso, prosím, a jaké máte sladké? “ nechává si pán s brýlemi ve vínové bundě vyjmenovat dnešní nabídku. A chleba máte? ” Určitě,” ozývá se od zrzavého baristy. Další zákaznicí je mladá slečna v růžovém sportovním oblečení, která se po cestě na kole do práce zastavila, podle jejích slov, jako vždycky pro bezlaktózové cappuccino a skořicového šneka. Musíme podporovat své oblíbené podniky,” dodává s úsměvem a spěchá do práce. 

Máme stálé zákazníky, i omezený provoz se nám vyplatí

Jen za první hodinu se u COKÝNKA zastavilo okolo 20 lidí. Všichni přicházejí s rouškami a v drtivé většině platí kartou. Takový je i případ usměvavé slečny s blonďatými vlasy, která s lungem v jedné a se šnekem v druhé ruce na odchodu ještě obsluze přeje: Zvládněte to.”

Poruba je hodně komunitní, takže máme stálé zákazníky. Chodí k nám i každý den a už se známe,” komentuje barista Adam spokojeně s tím, že o hosty nouzi nemají. Díky nižším nákladům na provoz a omezení počtu zaměstnanců se jim otevřít okénko určitě vyplatí. Když se daří, jsou na polovině částky, kterou by utržili za běžného provozu.

 


 

Pardubice – I ve východních Čechách je po ránu chladno a mlhavo. Stejně jako spousta dalších podniků po celé republice se i malá útulná kavárna Simply Coffee, nacházející se jen pár metrů od pardubické hlavní třídy, chystá na další den svého poněkud omezeného provozu.

Zvonek na dveřích místo klasického okénka

Místo klasického výdejového okna však přišla majitelka a provozovatelka podniku Veronika Vomlelová s jinou podobou služby take-away. „Z konstrukčních důvodů kavárny jsme dali na vstupní dveře, které jsou nyní trvale zamčené, zvonek. Když někdo přijde, zazvoní, já odemknu a on si u mě může objednat,“ vysvětluje. Na dveřích zákazníci kromě zvonku najdou i snídaňové menu, ze kterého si mohou vybrat. Přesto však prodej přes „okénko“ tvoří jen asi třetinu běžného příjmu.

Už před osmou hodinou se poprvé rozezní zvonek. „Dobré ráno, já bych si dala vejce Benedikt a capuccino. A ještě ten pomerančový fresh prosím,“ objedná si mladá tmavovlasá slečna, která se rozhodla si svou ranní procházku zpříjemnit dobrou snídaní.

„Oblíbených podniků mám víc, snažím se je teď podporovat co to jde. A tak se takhle vždy projdu pro něco dobrého, když už jsem pořád doma. Pracuju totiž sama v restauraci, takže to vlastně dělám i pro sebe, abych se pak měla kam vrátit“ dodává se smíchem a značným nadhledem. O chvíli později přichází mladý muž, který evidentně nemá času nazbyt. „Dnes jen flatwhite prosím, nějak jsem zaspal a nestíhám,“ říká zadýchaně.

Ačkoliv je volný pohyb osob od čtvrtečního rána omezen, Konstantina Votočková dál chodí na své ranní procházky. Občas tak spojí příjemné s užitečným a s rouškou na obličeji ráda podpoří nějaký oblíbený podnik. Autor: Kateřina Špásová

Fungující rozvoz vs. neklesající náklady

Mezitím už uvnitř kavárny zvoní telefon. „Máme objednávku šesti snídaní pro slečny do banky,“ hlásí nadšeně Veronika. Přestože se kavárna fungující necelý rok teprve dostává do povědomí „Pardubáků“, rozvoz prý funguje skvěle. „Většinou si snídaně objednávají hromadně do kanceláří, ale vozíme je třeba i do nemocnice. A pak samozřejmě k lidem domů. Rozvoz je docela populární, možná i proto, že je zadarmo,“ směje se, i když jak sama dodává, v této době jí moc do smíchu není.

Na rozdíl od spousty dalších konkurenčních podniků, rozvoz i okénko tu fungují pouze dopoledne, a to od půl osmé do jedenácti. Jedním z důvodů, proč je odpoledne zavřeno je jednoznačně snaha o snížení nákladů za energie.

Ačkoliv se během dnešního dne prodalo přes dvacet snídaní, jde spíš o výjimku. „V průměru jich je tak dvanáct denně, jak kdy. Záleží i na počasí, dneska bylo moc hezky. Za den se ale nedostanu na víc než třetinu běžné tržby, což opravdu není velká sláva,“ povzdychne si Veronika a dodává, že se ale jen tak nevzdá.

Klíčová slova: kavárna, koronavirus, výdejní okénko, uzavření podniků, Ostrava, Pardubice

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.