10.03.2019 14:50


Dům umění nabídne výstavu světelných instalací

Autor: Aleš Chromečka | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Výstava světelných instalací DEFLECTION začne 13. března v Domě umění na Malinovském náměstí, kde bude exhibici možné vidět do 28. dubna. Zájemci mohou navštívit také zahajovací vernisáž, kterou Dům umění pořádá 12. března v šest hodin večer.

Brno  Pro umění Pavla Korbičky, autora výstavy, je typická vázanost na konkrétní prostor. Ve své nové exhibici DEFLECTION se snaží odkrývat zapomenuté a objevovat nové významy míst skrze světlo. Světelnými instalacemi mění perspektivu nazírání na prostor. Výstava nabízí čtyři významově propojené konstrukce nasvícené neonovým osvětlením. Dále láká zejména na kontrast mezi symetrickými prostory Domu umění a rozmanitými tvary světelných staveb. Zaujmout může i mísení teplých a studených barev.

Pavel Korbička absolvoval Akademii výtvarných umění v Praze, přes dvacet let působí jako pedagog na Fakultě výtvarných umění Vysokého učení technického v Brně. K umění přistupuje zejména z technického hlediska. Důkladně studuje zákonitosti výstavního prostoru, který pro něj není pouhým pozadím. Z okolního prostředí činí neopomenutelnou složku svých děl.

Komentované prohlídky poskytne umělec 20. března a 10. dubna. Výstavu je možné navštívit kterýkoliv den kromě pondělků.

Klíčová slova: umění, světlo, Pavel Korbička, Dům umění

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.