15.12.2015 21:00

Dřely, ale marně. Brněnské volejbalistky s Bukureští i podruhé prohrály a v pohárech končí

Autor: Ondřej Kuchař | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Ani v odvetném utkání se nepodařilo volejbalistkám Králova Pole porazit bohatý tým z rumunského hlavního města Bukurešti a svou pouť evropskými poháry tak končí. Ve třetí nejprestižnější evropské soutěži tak má Česká republika už jen jediného zástupce v podobě Olomouce.

Autor: Ondřej Kuchař

Brno – I přes souběžně hraný zápas hokejové Komety Brno si 150 fanoušků našlo cestu do královopolské haly na Vodově ulici, aby podpořili místní volejbalistky. Ty se  praly o postup v prestižním volejbalovém Vyzývacím poháru. Soupeřem, a zároveň velkým favoritem odvetného utkání, jim byla rumunská Bukurešť, aktuálně vedoucí celek tamní nejvyšší soutěže. Hráčky Brna po praly statečně, avšak prohrály jasně 0:3 na sety.

V prvním utkání hraném v Bukurešti si Brňanky nepočínaly vůbec špatně, když vyhrály úvodní dva sety. Ve třetím pak byly dva body od vítězství, ale koncovku sady nezvládly a nakonec celý zápas ztratily. Proto byli jejich příznivci zvědaví, jak si povedou v odvetě.

Začátek utkání byl vyrovnaný. Rumunské hráčky ale dominovaly na podání a první set po zásluze vyhrály 25:18. „Soupeřky byly z počátku lepší, naopak nám vázl příjem, to se pak vyhrává těžko,“ hodnotil italský trenér Brna Bruno Napoliano.

Hráčkám Králova Pole ale skvěle vyšel úvod druhé sady. Dařilo se jim v útoku i obraně a postupně si vypracovaly vedení 8:2. Následoval technický oddechový čas a Rumunky se do zápasu vrátily málo vídanou šňůrou jedenácti bodů a otočily skóre na 8:13. „To se prostě nemůže stávat, zvlášť ne na této úrovni. Nebyly jsme schopné si pořádně přihrát,“ smutnila domácí sedmnáctiletá smečařka Anna Suchá. Kouči Napolianovi pak nepomohla ani série střídání. Ač v závěru ještě favoritkám vzdorovaly, padly i ve druhém dějství poměrem 21:25.

Výsledek byl až příliš krutý

Do třetího setu šly domácí hráčky s vědomím toho, že pokud nechtějí, aby šlo o jejich poslední pohárové minuty, musí bezpodmínečně vyhrát. To se ale nakonec nepovedlo. Brňanky byly opět dlouho ve vedení, ale v koncovce se ukázala mentální síla hostujících hráček, které nakonec získaly třetí sadu 26:24 a celý zápas tak vyhrály 3:0.

Na domácí straně se o několik bodů přímo z podání postarala Anna Suchá. „Věřila jsem, že ten třetí set vyhrajeme a pak si to s nimi rozdáme ve zlatém setu. Bohužel se to nepovedlo. Esa jsou fajn, ale teď po zápase s tímto výsledkem k ničemu,“ uvedla Suchá.

Těžko se hledala slova i trenéru Napolitanovi. „Bohužel, soupeř nás jasně přehrál. Kvalitou hry byly dvakrát lepší. Je to dáno rozpočtem klubu, který je zhruba třikrát větší, než ten náš.“

Naopak chorvatský kouč hostujícího CSM Bukurešť měl pro výkon svých hráček jen slova chvály. „Za dnešní předvedenou hru jsem na své svěřenkyně velmi pyšný. Po vydřeném vítězství na domácí palubovce jsme dnes předvedly o několik levelů lepší výkon. Všechno to bylo o naší psychice, koncentraci a podcenění soupeřek v prvním utkání,“ řekl po zápase trenér vítězek Miroslav Aksentijević.

Vyzývací pohár je třetí nejprestižnější evropskou soutěží. Brňanky do ní sestoupily po prohře v o třídu vyšším poháru CEV, kde nestačily na Červenou Hvězdu Bělehrad. Teď jejich účinkování v pohárech definitivně končí.

Odvetné utkání 1. kola Vyzývacího poháru volejbalistek:

KP Brno - C.S.M. Bukurešť 0:3 (-18, -21, -24)

Rozhodčí: Tubylov (Rus.), Ragazzini (San Mar.). Čas: 89 min. Diváci: 150. První zápas 2:3, postoupila Bukurešť.

Sestava a body Brna: Suchá 10, Tesařová 4, Měrková 13, Hrazdírová 4, Keddyová 9, Pospíšilová 2, libero Melichárková - Diatková 1, Šloufová 1, Mikelová 4, Podhrázká. Trenér: Napolitano.

Nejvíce bodů Bukurešti: Bacsisová 15, Falesová 13, Carbuneanuová 10.

Klíčová slova: volejbal, Královo Pole, Brno, Vyzývací pohár,