26.04.2016 10:39


Dovolenou na Jadranu nechtějí Češi strávit ve stanu, ale spíše u bazénu

Autor: Markéta Puldová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Chorvatsko je stálicí pro letní dovolenou českých turistů a v souvislosti s bezpečnostní situací ve světě se jeho potenciál nadále zvyšuje. Češi začínají na Jadranu objevovat nová místa, jako je například ostrov Korčula. Zároveň požadují kvalitnější služby, na jaké jsou zvyklí z ostatních přímořských oblastí. Největší zájem mají Češi o čtyřhvězdičkové hotely.

Praha – Letošní letní dovolenou si Markéta Pospíšilová s přítelem zaplatila už na začátku roku. Jasnou představu o místě však měli už mnohem déle. „Oba s přítelem máme rádi moře, tam si také nejvíce odpočineme. Moc jsme se chtěli podívat do Řecka, ale tam si prozatím kvůli situaci v Evropě netroufneme. Proto jsme zvolili Chorvatsko,“ popisuje svoje plány na léto Markéta Pospíšilová.

Podobně jako Markéta i ostatní zájemci o dovolenou pečlivě zvažují, kam se vydat. „Současná geopolitická situace ve světě  snižuje počet bezpečných  destinací, ve kterých by klienti mohli strávit klidnou dovolenou. To samozřejmě nahrává momentálně prodeji zájezdů do Chorvatska,“ popisuje současnou poptávku majitel cestovní kanceláře 101 CK Zemek Petr Zemek.

Chorvatsko v loňském roce navštívilo více jak třináct miliónů zahraničních turistů. Svoji dovolenou tam strávilo zhruba 740 tisíc Čechů. Letos by se počet měl ještě zvýšit. „Prodej zájezdů je v letošním roce vyšší o dvacet procent v porovnání s rokem 2015,“ říká manažer cestovní kanceláře Kompas Viktor Klimek.

Se zvýšeným počtem zájemců rostou i požadavky na kvalitnější služby. Češi vyhledávají podobný typ ubytování, na jaký byli zvyklí při leteckých zájezdech do jiných zemí. „Čeští turisté si chtějí dovolenou užít a poptávají v Chorvatsku dražší hotely. Největší zájem je o čtyřhvězdičkové ubytování s all inclusive,“ konstatuje zaměstnankyně tiskového oddělení cestovní kanceláře Fisher Simona Fischerová. Podobnou představu o dovolené má i Markéta „Na dovolenou jedeme hlavně proto, abychom si odpočinuli. Pro mě bylo nemyslitelné jet například do stanu. Nechci půl dne strávit vařením a spát na nepohodlné karimatce,“ říká Pospíšilová.

Kromě kvalitnějších služeb Češi stále častěji touží objevovat v Chorvatsku nová místa. Oblíbeným cílem jsou tak i dalmatské ostrovy Brač, Hvar nebo Korčula. „Dlouho jsme přemýšleli, zda zůstat na pevnině, anebo jestli se vydat na nějaký ostrov. Nakonec jsme se rozhodli pro Murter, protože na pevninské části Chorvatska jsme se koupali už mockrát,“ vzpomíná Markéta Pospíšilová.

Čeští turisté jsou čtvrtou nejpočetnější skupinou, která v Chorvatsku tráví dovolenou. Nejvíce lidí na Jadran zavítá z Německa, Slovinska a Rakouska. A i v těchto zemích poptávka roste. „Současné prodeje v sousedním Německu či Rakousku naznačují, že by Češi neměli nákup svého zájezdu na letošní léto déle odkládat,“ radí tajemník Asociace cestovních kanceláří České republiky Michal Veber. 

Baška Voda | autor: Markéta PuldováPraha – Letošní letní dovolenou si Markéta Pospíšilová s přítelem zaplatila už na začátku roku. Jasnou představu o místě však měli už mnohem dříve. „Oba s přítelem máme rádi moře, tam si také nejvíce odpočineme. Moc jsme se chtěli podívat do Řecka, ale tam si prozatím kvůli situaci v Evropě netroufneme. Proto jsme zvolili Chorvatsko,“ popisuje svoje plány na léto Markéta Pospíšilová.

Podobně jako Markéta i ostatní zájemci o dovolenou pečlivě zvažují, kam se vydat. „Současná geopolitická situace ve světě snižuje počet bezpečných  destinací, ve kterých by klienti mohli strávit klidnou dovolenou. To samozřejmě nahrává momentálně prodeji zájezdů do Chorvatska,“ popisuje současnou poptávku majitel cestovní kanceláře 101 CK Zemek Petr Zemek.

Chorvatsko v loňském roce navštívilo více než třináct miliónů zahraničních turistů. Svoji dovolenou tam strávilo zhruba 740 tisíc Čechů. Letos by se počet měl ještě zvýšit. „Prodej zájezdů je v letošním roce vyšší o dvacet procent v porovnání s rokem 2015,“ říká manažer cestovní kanceláře Kompas Viktor Klimek.

Se zvýšeným počtem zájemců rostou i požadavky na kvalitnější služby. Češi vyhledávají podobný typ ubytování, na jaký byli zvyklí u leteckých zájezdů do jiných zemí. „Čeští turisté si chtějí dovolenou užít a poptávají v Chorvatsku dražší hotely. Největší zájem je o čtyřhvězdičkové ubytování s all inclusive,“ konstatuje zaměstnankyně tiskového oddělení cestovní kanceláře Fisher Simona Fischerová. Podobnou představu o dovolené má i Markéta. „Na dovolenou jedeme hlavně proto, abychom si odpočinuli. Pro mě bylo nemyslitelné jet do zahraniční a spát ve stanu. Nechci půl dne strávit vařením a spát na nepohodlné karimatce,“ říká Pospíšilová.

Kromě kvalitnějších služeb Češi stále častěji touží objevovat v Chorvatsku nová místa. Oblíbenými cílovými destinacemi jsouHvar | autor: Markéta Puldová tak i dalmatské ostrovy Brač, Hvar nebo Korčula. „Dlouho jsme přemýšleli, zda zůstat na pevnině, anebo jestli se vydat na nějaký ostrov. Nakonec jsme se rozhodli pro Murter, protože na pevninské části Chorvatska jsme se koupali už mockrát,“ vzpomíná Markéta Pospíšilová.

Čeští turisté jsou čtvrtou nejpočetnější skupinou, která v Chorvatsku tráví dovolenou. Nejvíce lidí na Jadran zavítá z Německa, Slovinska a Rakouska. A i v těchto zemích poptávka roste. „Současné prodeje v sousedním Německu či Rakousku naznačují, že by Češi neměli nákup svého zájezdu na letošní léto déle odkládat,“ radí tajemník Asociace cestovních kanceláří České republiky Michal Veber. 

Klíčová slova: dovolená, moře, Chorvatsko

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.