25.10.2015 15:54

Domácí basketbalisté mmcité Brno využili slabosti USK Praha a zvítězili

Autor: Jan Kříž | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

V sobotu dvacátého pátého října porazili basketbalisté z mmcité Brno Pražany z USK v hale Morenda. Brňané si USK Praha po většinu zápasu drželi od těla s náskokem až dvaceti bodů. Teprve v poslední čtvrtině Pražané zcela obrátili a hrálo se o každý bod. Dohnat soupeřův náskok se jim nakonec ale nepodařilo. Trenér pražského týmu Mirsad Alilovič prohru označil jako důsledek velmi špatného výkonu svých hráčů.

Domácí mmcité Brno porazilo soupeře z USK Praha /Foto: Jan KřížBrno – O půl sedmé večer se brněnská hala Morenda zaplnila davem fanoušků basketbalu. O vítězství v pátém kole soutěže Kooperativa NBL se utkali domácí mmcité Brno a hosté USK Praha. Pražané se z počátku soustředili více na obranu. Kvůli řadě faulů ale dali prostor Brňanům na získání bodů při trestných hodech. Přesto byla první čtvrtina ještě vyrovnaná a skončila výsledkem 15:14 pro Brno. V druhé čtvrtině převzali domácí iniciativu a zvýšili svůj náskok o celých sedmnáct bodů a celkové skóre se tedy vyšplhalo na čtyřicet devět. Pomohlo jim k tomu hlavně sedm úspěšně hozených trojek. „Nemohu si vzpomenout, kdy můj tým naposledy dostal v poločase čtyřicet devět bodů,“ rozčiloval se po zápase trenér USK Praha Mirsad Alilovič.

Až v třetí čtvrtině se Pražané zmohli k pořádnému protiútoku a do konce čtvrtiny stáhli rozdíl na sedm bodů. „Nejdřív jsme nevěděli, co se děje, ale zachraňovali jsme se hody za tři body,“ sdělil trenér mmcité Brno Tomáš Pětivlast, který právě pětašedesáti procentní úspěšnost hodů za tři body označil jako klíč k úspěchu. Boj vygradoval v poslední čtvrtině, kdy se stav téměř vyrovnal a bojovalo se o každý bod. Hráči mmcité Brno se ale nenechali rozhodit a zápas vyhráli se skóre osmdesáti devíti bodů a předstihem o osm bodů. Alilovič selhání přirovnal k dřívějšímu zápasu ve Svitavách, při kterém USK Praha první polovinu zápasu nedělala nic a potom se snažila situaci na poslední chvíli zachránit. „Jsme opravdu rozhození z toho, že jsme se nedokázali poučit ze situace ve Svitavách,“ prohlásil hráč USK Praha Jaromír Bohačík. Basketbalisté i trenéři se na závěr shodli, že nejlepším hráčem utkání byl Roman Zachrla z mmcité Brno.

Klíčová slova: mmcité Brno, USK Praha, hala Morenda, Mirsad Alilovič, Tomáš Pětivlas, Brno