16.05.2020 15:16


Dolní oblast Vítkovic znovu ožila. Kapela Mirai v ní odehrála největší koncert pro auta

Autor: Michaela Chmelová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Po tříměsíční pauze se Frýdecko-Místecká kapela Mirai znovu vrátila na pódia, a to netradičním způsobem. Uspořádala historicky první autokoncert v Česku. Využila k němu areál ostravských železáren, kde se každý rok koná také hudební festival Colours of Ostrava.

Kapela Mirai odehrála v Ostravě první koncert pro auta. Foto: Michaela Chmelová

Ostrava – Troubení, blikající světla a lidé tančící z okýnek aut. Tak včera vypadal koncert kapely Mirai v industriální oblasti Dolních Vítkovic v Ostravě. Aby se akce mohla uskutečnit, museli na ni fanoušci přijet v autech a skladby poslouchat přes rádiové vlny.

Inspirace zorganizovat hudební vystoupení pro auta přišla ze zahraničí. „Chybí nám koncerty a vymýšlíme varianty, které jsou v mezích aktuálních možností,“ komentoval na své facebookové stránce frontman skupiny Mirai Navrátil. Další raritou byl přenos zvuku přes rádio. Návštěvníci si podle pokynů naladili příslušnou frekvenci a celý koncert poslouchali skrze reproduktory v autech. Mimo vozidlo nebylo nic slyšet. Kapela tím chtěla zabránit zbytečnému pohybu lidí venku. „Je to principiálně jako tichá diskotéka, kde máte sluchátka, a když si je sundáte, vidíte jen kroutící se tanečníky v tichu,“ uvedl na Facebooku Mirai.

Jelikož se jednalo o první zkušební autokoncert, přizpůsobila tomu skupina i ceny vstupenek. Za automobil návštěvníci zaplatili dvě stě korun, stejně jako za každého člověka. Kapacita však byla omezena na tři sta lístků, aby byly dodrženy hygienické předpisy, především dvoumetrové rozestupy.  Lidé všechna pravidla dodržovali. „Byla jsem zvědavá, jak lidé budou nařízení respektovat. Musím říct, že mě mile překvapili. Opravdu byli celý koncert v autech, a když náhodou vystoupili, měli všichni roušky a dodržovali odstupy mezi sebou,“ popsala účastnice Blanka Borotová.

Návštěvníci kromě vystoupení chválili také pořadatele. „Organizačně zvládnuté na jedničku, včetně nájezdu a následného výjezdu z areálu,“ řekla švadlena Vendula Reichelová. Nechybělo ani technické zázemí se startovacími kabely, kdyby se někomu z účastníků během vystoupení vybila autobaterie. Zajištěné bylo také pití a drobné občerstvení. Hostesky pravidelně chodily mezi vozidly a nabízely točené pivo, kofolu, džusy a slané tyčinky. „Byl to pro mě nezapomenutelný zážitek. Kluci z kapely byli skvělí a líbilo se mi, jak projížděli mezi fanoušky. Lidé byli ohleduplní a pomáhali si při startování aut,“ okomentovala účastnice Lucie Slabá.

Kapela Mirai, jejíž název v japonštině znamená budoucnost, vznikla v roce 2014. Hned na začátku roku 2015 vydali svůj první singl Dítě robotí, který se brzy stal jedním z nejhranějších domácích písní. V Ostravě pro auta zahrají ještě dnes od osmi do desíti hodin večer.

Klíčová slova: Mirai, autokoncert, Ostrava, Dolní oblast Vítkovic

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.