01.04.2020 15:44


Doberští hasiči podpořili zdravotníky místní nemocnice. Zaplatili jim snídaně

Autor: Terezie Wasserbauerová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Sbor dobrovolných hasičů z Dobré dal deset tisíc korun na snídaně pro zdravotníky anesteziologicko-resuscitačního oddělení nemocnice ve Frýdku-Místku. Minimálně dva týdny budou mít každé ráno pracovníci ranní směny balíček s ovocem, pečivem a něčím dobrým k tomu. Zdravotníky nemocnice podpořili i místní firmy a dobrovolníci.

Kolektiv lůžkové části ARO nemocnice Frýdek-Místek děkuje za snídaně Sboru dobrovolných hasičů obce Dobrá.

Dobrá okres  Frýdek-Místek - Sbor dobrovolných hasičů obce Dobrá věnoval ze své pokladny deset tisíc korun na snídaně pro personál anesteziologicko-resuscitačního oddělení (ARO) nemocnice ve Frýdku-Místku. Peníze pokryjí snídaně asi na čtrnáct dní, dokud se částka nevyčerpá. „Na ranní směně bývá sedmnáct pracovníků. Každé ráno kolem šesté hodiny tedy vozíme sedmnáct balíčků,“ říká starostka sboru Ludmila Baranová. „Mají tam pečivo, ovoce, třeba sýr, müsli tyčinku nebo nějakou sladkou dobrotu. Každý balíček vychází kolem čtyřiceti korun,“ vypočítává Baranová.

Dárek v podobě snídaní pracovníky podle zdravotní sestry Simony Řízkové potěšil. „Všichni byli mile překvapeni, jak lékaři, tak sestry. Snídani dostane i uklízečka,“ popsala Řízková, která na oddělení pracuje už tři roky, a je zároveň i doberskou dobrovolnou hasičkou. Na zařizování snídaní se sama podílela. Snídaně jsou připravovány od místních malých obchodů s potravinami. „Každý den je to různé. Včera byly jahody, jablko, nějaké pečivo a zákusky. Dneska měli kolegové obloženou housku, koblížek a hrušku,“ pochvaluje Řízková.

Nápad vzešel podle Baranové od člena sboru. „Každoročně dáváme nějakou částku z naší poklady na dobročinnost, kdy podpoříme konkrétní osobu. Jde o peníze, které si vyděláváme příležitostně na různých společenských akcích, kde prodáváme občerstvení,“ uvedla Baranová. Loni nikoho vhodného nenašli, letos se tedy rozhodli podpořit zdravotníky v první linii. 

Vedení sboru uvažuje i o další podpoře zdravotníků podle toho, jak se bude stituace během následujících dvou měsíců vyvíjet. „Včera mi dokonce volala jedna paní, která nechce být jmenována, a přispěla další tisíci korunou,“ sdělila Baranová.

Nemocnice ve Frýdku-Místku dostává v nouzovém odbobí podporu i od mnoha okolních firem, dobrovolníků a soukromých dárců. Na své facebookové stránce nemocnice sdílela, že přijala pro zaměstnance roušky, nealkoholické pivo a nápoje z nedalekého pivovaru v Nošovicích, raw tyčinky, dorty Marlenka nebo jídlo od místní restaurace.

Klíčová slova: Hasiči z Dobré, snídaně, Nemocnice ve Frýdku-Místku, podpora

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.