23.03.2020 19:22


Do školy možná v květnu a zkouškové v září. Rektor rozhodl o prodloužení mimořádných opatření

Autor: Anna Nováková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Rektor Masarykovy univerzity dnes odpoledne rozhodl o prodloužení mimořádných opatření přijatých kvůli šíření koronaviru. Celouniverzitní zákaz kontaktní výuky prodloužil do 15. května. Zkouškové období bude na některých fakultách trvat do konce září.

Studenti Masarykovy univerzity se do školy vrátí možná v květnu

Brno – Masarykova univerzita bude pro studenty a veřejnost zavřená nejméně do 15. května. Dnes odpoledne o tom rozhodl rektor Martin Bareš. „Snažíme se maximálně dbát na dodržení práv studentů. Děláme vše pro to, aby studenti o semestr nepřišli, mohli odevzdat seminární či závěrečné práce, nebo udělat zkoušky, a to včetně těch státních v řádných termínech. Případně aby došlo k posunutí termínů tam, kde je to nutné,“ informoval Bareš.

O termínech zkoušek, včetně těch státních závěrečných, rozhodují děkani nebo garanti jednotlivých kurzů. Kvůli opatřením jsou zavřené i knihovny. Prodloužení zkouškového období má proto zajistit studentům dostatečný prostor pro konzultaci a přípravu. “Kontaktní výuku s největší pravděpodobností už tento semestr mít nebudeme. Do konce týdne popřemýšlím, jak budeme pokračovat. Jsou to zlé, ale očekávatelné zprávy,” uvedla vyučující Zuzana Sekeráková Búriková.

Studenti některých fakult tak budou mít možnost zkoušky složit buďto v řádném jarním, nebo nově v podzimním termínu. Zářijové termíny si studenti mohou momentálně vybrat na Pedagogické fakultě nebo na Fakultě sociálních studií. „Bude pro mě velice těžké skloubit práci se školou. Zářijové termíny mi prakticky v ničem nepomohou,“ povzdechl si student Martin Krystyník.

Na Lékařské fakultě se vedení univerzity snaží o dodržení původních jarních termínů zkoušek. Absolventi by poté mohli co nejdříve nastoupit do praxe a pomoci tím aktuálně přetíženému českému zdravotnictví.

Veškerá výuka je od 10. března v distanční podobě, a to prostřednictvím e-learningu či dalších forem bezkontaktní komunikace. Do budov Masarykovy univerzity mají přístup pouze zaměstnanci a omezení se netýká taky činností souvisejících s výzkumem a vývojem.

Klíčová slova: Masarykova univerzita, rektor, koronavirus, zkoušky

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.