08.01.2021 15:36


Do sbírky pyžam pro Dětskou nemocnici přispívají i mimobrněnští dárci

Autor: Jan Podmol | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Obrázek oblíbeného superhrdiny, zvířátka nebo filmové postavy. I taková pyžamka budou moct nosit pacienti Dětské nemocnice v Brně, pro kterou brněnský magistrát pořádá sbírku nových i starých pyžam. Sbírka potrvá až do 6. února.

Brno - Pro dětské pacienty brněnské Fakultní nemocnice organizuje Magistrát města Brna sbírku pyžam. Dárci mohou věnovat dětská pyžama do 6. února v budově magistrátu nebo na vrátnici nemocnice v ulici Černopolní. „Sbírku pořádáme v souvislosti se svátkem Tří králů. Nemocnici tímto chceme podpořit a přilepšit jí,“ řekla Radka Loukotová z tiskového střediska magistrátu. Důvodem sbírky tak není nedostatek pyžam v nemocnici.

Velký zájem lidí předčil očekávání nemocnice. „Podobné iniciativy, které dětem zpříjemňují pobyt v nemocnici, vítáme. To, že dětští pacienti mohou nosit pyžamka například s obrázkem jejich oblíbeného pohádkového hrdiny, je dobré pro jejich psychiku,“ uvedla mluvčí Fakultní nemocnice Brno Veronika Plachá. Ta ocenila také načasování sbírky, protože je podle ní v této době náročné získávat sponzory na podobné akce.

Letošní sbírka není první, kterou magistrát ve spolupráci s nemocnicí pořádá. V minulých letech mohli lidé dětem darovat hračky, plyšáky nebo knihy. „Sbírky považujeme za úspěšné a těší nás, že se lidé aktivně a ve velkém zapojují. Letos se na základě mediálního ohlasu ozývají dokonce mimobrněnští dárci,“ prozradila Loukotová.

Jednou z mimobrněnských dárkyň je Gabriela Balážiková z Uherského Brodu, která nemocnici věnuje dvanáct pyžam. „Myslím, že sbírka je skvělá věc. Dozvěděla jsem se o ní na facebookové stránce nemocnice a rozhodla jsem se přispět,“ řekla. „Domluvila jsem se s více maminkami z naší vesnice a posíláme plnou krabici pyžamek. Jsem ráda, že najdou využití,“ uvedla Tereza Kružíková z Deblína.

Oblečení věnují také lidé, kteří mají s pobytem svých dětí v nemocnici zkušenosti. „Syn potřeboval po operacích dost pyžam, protože byla vždy od krve. Proto jsem se teď rozhodl věnovat pyžama, která nám doma už k ničemu nejsou,“ řekl pro Stisk Jan Novotný. S ním souhlasí také Pavla Teplá, která se svými syny dojíždí do nemocnice už sedm let. „Situaci s nedostatkem pyžamek znám, takže jsem se rozhodla je darovat,“ uvedla.

Organizátoři přijímají nové i staré kusy oblečení, které však musí být nepoškozené, tedy bez děr a beze skvrn. Oblečení poslouží všem hospitalizovaným dětem od novorozenců po sedmnáctiletou mládež. Darované pyžama lze zaslat také poštou na adresu Magistrátu města Brna či Dětské nemocnice.

Klíčová slova: sbírka, pyžama, Dětská nemocnice v Brně, Magistrát města Brna

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.